1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نبود بصیرت و سکوت خواص موجب تداوم فتنه شد/آرمان‌خواهی، اولین شاخصه انقلابی بودن

7 دی 1396 کد خبر : 9886110130

حجت اله تقوی استاد دانشگاه و کارشناس جنگ نرم در گفتگو با خبرنگار نارخبر، با بیان اینکه رسانه‌های غربی از یک‌سال قبل از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران، فعالیت تخریبی خود را علیه نظام اسلامی آغاز کرده بودند، گفت: این فعالیت‌ها ابتدا با هدف کاهش مشارکت مردم بود، اما در نزدیک به ایام انتخاباتی، زمانی که متوجه مشارکت بالای مردم شدند سیاست خود را در جهت حمایت از کاندیدای خاص سوق دادند.

وی افزود: غربی‌ها برای رسیدن به اهداف خود از ظرفیت قدرت رسانه‌ها به‌ ویژه شبکه‌های اجتماعی به دلیل فراگیر بودن استفاده کردند.

تقوی بیان کرد: یکی از تاکتیک‌های رسانه‌های غربی القای حتمی بودن تخلفات گسترده در انتخابات ۸۸ و حمایت نظام از یک کاندیدای خاص بود، همچنین تاکتیک دیگر دشمن بهره‌گیری از کارشناسان و ارائه تحلیل‌های هدفمند در شبکه‌های ماهواره‌ای مانند BBC و VOA بود.

عدم وجود بصیرت و سکوت خواص موجب ادامه فتنه شد/غرب دایه مهربانتر از مادر نیست

این کارشناس جنگ نرم اظهار کرد: نبود بصیرت و سکوت بخشی از خواص نظام مقابل فتنه‌گران و سخنرانی سران فتنه، از دلایل عمده تداوم آتش فتنه بود.

تقوی ادامه داد: فضای غبارآلود فتنه، بعضی خواص را به اشتباه انداخت و رسانه‌های معاند نیز به اتاق فکر تبدیل شده بودند و تحلیل‌های رسانه‌های غربی نیز موجب تشدید تنش‌ها شد.

وی تصریح کرد: باید از فتنه ۸۸ درس گرفت و جریان‌های داخلی را آگاه کرد که غرب دایه مهربان‌تر از مادر نیست و ما باید در چارچوب نظام  به دنبال تحول باشیم.

 این کارشناس جنگ نرم با اشاره اینکه باید از ظرفیت‌های پیش بینی شده در نظام اسلامی برای دموکراسی استفاده کرد و دل به دشمنان نسپرد،  اظهار کرد: ولایت‌پذیری یکی از اصول است، زیرا رهبر معظم انقلاب به همه چیز اشراف کامل دارند و راهبرد کلان نظام را تعریف می‌کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به دو قطبی‌های مضر سیاسی گفت: تقسیم‌بندی اصولگرا و اصلاح‌طلب، انتزاعی و غیرعملی است زیرا حدود ۱۵ درصد مردم در قالب این تفکر می‌گنجند.

تقوی اضافه کرد: اگر فعالان سیاسی به اصول اولیه انقلاب مانند قانون اساسی، ولایت فقیه و سایر آرمان‌ها پایبند باشند، هم اصولگرا و هم اصلاح‌طلب هستند.

 

آرمان‌خواهی اولین شاخصه انقلابی بودن است
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بزرگترین اصلاح بود و آرمان‌خواهی نیز اولین شاخصه انقلابی بودن است و حرکت در مسیر خدمت و مدیریت جهادی، پایبندی به استقلال، آزادی و شعار «نه شرقی نه غربی»، از شاخص‌های انقلابی بودن و ماندن است.

این کارشناس جنگ نرم خاطر‌نشان کرد: بر اساس نقشه راه رهبری، مختصات انقلابی ماندن در حوزه اقتصادی، اتکاء به نیروی داخلی و بهره‌گیری از ظرفیت آنها و در حوزه سیاست خارجی، بهره‌گیری از نظریه عزت، حکمت و مصلحت رهبری انقلاب و در حوزه فرهنگی نیز سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر