1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

کمبود بودجه از جیب مردم تأمین نشود/مردم از راه‌های قانونی مطالبات خود را پیگیری کنند

13 دی 1396 کد خبر : 9886110175

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار نارخبر، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار نارخبر، با اشاره به گلایه‌های معیشتی مردم گفت: مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری باعث ایجاد نارضایتی در جامعه شده است، مسئولان وظیفه دارند اهتمام ویژه‌ای به منظور رفع این مشکلات داشته باشند اما توجه داشته باشیم که کمبود بودجه نباید از جیب قشر ضعیف و متوسط جامعه تأمین شود.

افزایش قیمت بنزین باعث ایجاد تورم می‌شود

وی افزایش هدفمند دریافت مالیات از اقشار مرفه، مدیریت هزینه‌ها و افزایش صادرات را راهکاری برای توزیع رفاه اجتماعی دانست و گفت: افزایش قیمت بنزین باعث ایجاد تورم خواهد شد و باتوجه به گرانی‌های موجود، حذف یارانه‌ها بر فشارهای اقتصادی افزوده و به نارضایتی‌ها دامن می‌زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: عدم بهبود صادرات موجب کاهش نرخ اشتغال و درآمد شده که باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی، صنعتی و صنایع دستی به رشد در حوزه صادرات دست پیدا کرد.

منصوری تصریح کرد: استکبار جهانی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از جمله رژیم غاصب اسرائیل و آل‌سعود که دشمنان استقلال و آزادی مردم منطقه هستند، پس از پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه و عراق اعلام کردند که جنگ را به داخل ایران می‌کشانند، ولی مردم فهیم و با بصیرت، از نظام دفاع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند دشمن به اهدافش دست پیدا کند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: در اغتشاشات اخیر در بین معترضان، عده‌ای جوان فریب خورده نیز حضور داشتند که مزدوران اغتشاش‌گر از آنان سوءاستفاده کرده و آنان را به تخریب اموال عمومی تشویق کرده بودند اما والدین و معلمان باید به این جوانان بفهمانند که هزینه بازسازی  این اموال تخریب شده مجدد از درآمد کشور تأمین می‌شود.

منصوری نماینده ساوه و زرندیه

مردم از طریق قانونی مطالبات خود را پیگیری کنند

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: مردمی که معترض هستند باید از طریق قانونی، مسالمت‌آمیز، طرح شکایت‌نامه، تهیه طومار یا از طریق رسانه‌ها مشکلات و مطالبات خود را به مسئولین انتقال دهند و اجازه موج سواری به دشمنان را ندهند.

حذف یارانه‌ها خلاف قانون هدفمندی است

وی با اشاره به بررسی مشکلات توسط نمایندگان مجلس گفت: حذف یارانه‌ها و ارجاع اقشار آبرومند و نیازمند به دریافت یارانه به نهادهای حمایتی برای اعلام نیاز، خلاف کرامت انسانی بوده و باتوجه به افزایش بهای آب، برق، گاز و دیگر حامل‌های انرژی اینکه بخواهیم این یارانه نزدیک ۵۰ هزار تومانی را که از همان ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به مردم پرداخت کرده‌ایم و امروز از ارزش ریالی پائینی برخوردار است را هم قطع کنیم، خلاف وعده‌های اولیه است چراکه قطع یارانه‌ها به تبع موجب نارضایتی مردم می‌شود.

وابستگی به درآمدهای نفتی ریشه مشکلات اقتصادی کشور

منصوری با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: متأسفانه با توجه به وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی، امروز که در حوزه فروش نفت با مشکل مواجه هستیم و به راحتی نمی‌توان پاسخگوی مشکلات بود پس برای ایجاد رفاه در جامعه، از طریق افزایش صادرات ارزش افزوده بیشتری را کسب کنیم.

انتهای پیام/
تگها: حذف یارانه, مشکلات مردم, جیب قشر ضعیف و متوسط جامعه, منصوری عضو کمیسیون اصل 90 مجلس, منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر