1398/02/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اولین المان مجسمه ای ساوه به پاس تلاش پرستاران نصب شده است/ مادران، یگانه پرستار خانواده هستند

2 بهمن 1396 کد خبر : 9886110259

به گزارش نارخبر، هر ساله در ایران روز میلاد دختری از خاندان امامت و رسالت، یادگار فاطمه(س) و یادآور علی(ع)، زینب کبری(س) به نام روز پرستار نامیده و گرامی داشته می‌شود.

نصب اولین المان شهر ساوه به پاس قدردانی از تلاش پرستاران

سیده فاطمه مسئله‌گو عضو  و رئیس کمیسیون فرهنگی دوره دوم شورای اسلامی شهر ساوه، در گفتگو با خبرنگار نارخبر، پرستاران را از ارکان اصلی حوزه درمان و سلامت جامعه دانست و گفت: به پاس قدردانی از پرستاران این شهر در دوره دوم شورای اسلامی در سال ۱۳۸۳ اولین مجسمه ساوه در روز پرستار در مقابل بیمارستان ۱۷ شهریور نصب شد.

وی افزود: مناسبت‌های مختلفی برای ساخت المان در شهر پیشنهاد شده بود اما اعضای شورای شهر با توجه به نقش اساسی پرستاران در سلامت جامعه تصمیم گرفتند که اولین نماد مجسمه‌ای این شهر به‌مناسبت روز پرستار نصب شود.

مسئله‌گو با اشاره به وقفه دو ساله ساخت این اثر بیان کرد: طرح این المان دو سال در مرکز استان به بهانه تصویب در شورای یادمان‌ها معطل مانده بود که با پیگیری و رایزنی مستمر موفق شدیم تائیدیه طرح را دریافت کنیم و کار ساخت آن به «ابوالفضل رضایی» هنرمند جوان ساوجی واگذار شد.

امسال سوم بهمن‌ماه مصادف با زادروز  حضرت زینب(س) و روز پرستار است؛ به همین مناسبت گفت‌و‌گویی داشتیم با هنرمند ساوجی و خالق اولین المان یکی از میادین شهر ساوه، مجسمه‌ای که در سال ۱۳۸۳ با عنوان مادر در میدان مقابل بیمارستان ۱۷ شهریور ساوه نصب شد.

مسئله گو عضو ادوار شورای شهر ساوه

ابوالضل رضایی

مادر، یگانه پرستار خانواده

ابوالفضل رضایی هنرمند مجسمه‌ساز ساوجی در گفتگو با نارخبر، گفت: با توجه به مناسبت روز پرستار و جانمایی مجسمه در مقابل بیمارستان ۱۷ شهریور، تلاش کردم طرحی از یک مادر را خلق کنم که از کودکش پرستاری می‌کند. این مجسمه را در سن ۲۵ سالگی با عشق و هیجان بسیار به عنوان اولین اثر هنری خود به همشهریانم عرضه کردم.

وی با اشاره به هدف اصلی خود از ساخت المان مادر گفت: معتقدم همه مادران یک پرستار واقعی هستند که تمام وقت، در حال نگهداری و مراقبت از فرزندانشان هستند، خداوند را شاکرم که این ایده و هنر ساخت این المان را به من ارزانی داشته است.

وی ادامه داد: بعد از رضایت مردم و اعضای شورای شهر از این المان، با انگیزه بیشتری به کار ادامه دادم و سفارش‌های متعددی در شهرهای کیش، کاشان، زنجان، کرمانشاه و سایر شهرها پذیرفتم و چند کار هم برای موزه سینما ساخته‌ام.

این هنرمند مجسمه‌ساز با اشاره به فعالیت ۲۲ ساله‌ خود در این زمینه اظهار کرد: آخرین المانی که در ساوه ساختم المان شهید آیت‌الله مدرس بود که به دلیل ارتفاع بلند مجبور شدم در خارج از کارگاه و در حیاط منزل آن را بسازم.

رضایی خاطرنشان کرد: طرح میدان شهدای ساوه را برای تائید نهایی به شهرداری این شهر فرستاده‌ام و امیدوارم ساخت این طرح نیز به زودی آغاز شود.

مجسمه میدان مادر ساوه مناسبت روز پرستار

 

نصب مجسمه مادر روز پرستار ساوه سال 1383

رضایی هنرمند مجسمه ساز ساوجی

دوره آموزش طراحی فیگوراتیو استاد رضایی که علاوه بر کارگاه شخصی در اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز در روزهای چهارشنبه برگزار می شود.

دوره آموزش فیگوراتیو


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر