1398/09/24
salamup.ir
nashrkhabar.ir

درآمدهای بودجه ۹۷ با جذب سرمایه‌گذار محقق می‌شود/هزینه نگهداری پروژه‌های افتتاح‌نشده در بودجه لحاظ نشده است

4 بهمن 1396 کد خبر : 9886110274

محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگارنارخبر، با اشاره به بررسی بودجه سال ۹۷ گفت: عدم مدیریت هزینه ها و طولانی شدن زمان تکمیل پروژه های اولویت دار از ایرادات بودجه است زیرا کسری اعتبار تخصیصی موجب افزوده شدن هزینه های نگهداری طرح قبل از بهره برداری می شود.

وی افزود: باید با توجه به اولویت پروژه ها برای توسعه کشور برای آنها اعتباری مناسب در نظر گرفت تا بهره برداری شوند تا سال های متمادی هزینه های حفظ پروژه از عوامل مخرب محیطی را متحمل نشویم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درآمد کشور با صادرات افزایش می یابد و بدون صادرات معیشت مردم بهبود واقعی نمی یابد.

نحقق درآمدهای بودجه با جذب سرمایه گذاران ممکن می شود
منصوری با اشاره به توقع افزایش 2 درصدی درآمد استان مرکزی در سال 97 اظهار کرد: سال گذشته حدود 10 درصد عدم تحقق درآمد داشتیم که بعضی سالها تا 30 درصد هم رسیده است و با نمایندگان استان و نمایندگان دولت تلاش می کنیم که درآمد بیشتری در این استان با حضور سرمایه گذارانی مانند « رنو» حاصل شود.
منصوری ادامه داد: پروژه های نیمه تمام ملی بخصوص راههای مواصلاتی و انتقال آب از سد کوچری نقش بسزایی در رونق استان مرکزی و جذب سرمایه گذاران دارد.

تاثیر نوسانات قیمت نفت بر اقتصاد کشور را باید کاهش داد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: متاسفانه قیمت نفت تاثیر مستقیمی بر اقتصاد کشور دارد در حال حاضر شاهد قیمت 70 دلاری نفت هستیم ولی برای کاهش ریسک نوسانات بازار جهانی بهتر است در بودجه 97  قیمت نفت را در حدود 50 دلار محاسبه کنند تا نوسانات قیمت تاثیر کمتری در بودجه بگذارد.
وی افزود: وابستگی بودجه به قیمت نفت مضر است ولی درصورت افزایش قیمت نفت و درآمد حاصل ازفروش، می توان مجدد برای درآمد افزوده شده تصمیم گیری کرد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه برای سال 97 نوید بهره برداری از راه آهن ساوه، بازسازی راههای بخش نوبران ، تکمیل سالن های ورزشی زرندیه و قره چای را داد.
انتهای پیام/
تگها: محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس, ایرادات بودجه, نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس, تاثیر نوسانات قیمت نفت, بهره برداری از راه آهن ساوه, راههای بخش نوبران

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر