1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تلاش راهداران برای بازگشایی محورهای مواصلاتی ساوه به تهران و همدان

8 بهمن 1396 کد خبر : 9886110296

نارخبر، محورهای مواصلاتی ساوه به تهران و همدان از محورهای پرتردد کشور، به دلیل بارش برف و کولاک در شبانه روز گذشته با انسداد روبرو شده بودند که با تلاش راهداران، بازگشایی شدند.

ابراهیم مردانی، مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ساوه در خصوص اقدامات راهداران برای بازگشایی و حفظ تردد در محور ساوه از کولاک برف گفت: آزادراه ساوه- تهران تا کیلومتر ۷۶ در حوزه استحفاطی ساوه، بازگشایی شده است ودر حال حاضر بیشتر انسدادها در حوزه استان تهران است، محور همدان نیز بازگشایی شده است.

وی افزود: از ساعت ۱۸ شنبه تا ظهر امروز، یکشنبه، ۴۰۵ تن مخلوط ماسه و نمک در سطح ۷۶۵ کیلومتر از راه های مواصلاتی پاشیده شده است و عملیات نگهداری راهها از کولاک همچنان ادامه دارد.

مردانی بیان کرد: چهار اکیپ برف روب و نمک پاش و یک اکیپ گشت سیار در محور تهران و سه اکیپ برف روب و نمک پاش و یک اکیپ گشت سیار در محور همدان فعال هستند.

وی ادامه داد: در محور ساوه-سلفچگان نیز یک اکیپ برف روب و نمک پاش فعال است و دو اکیپ نیز برای سایر نقاط حوزه ساوه فعال است که در حال حاضر برای بازگشایی جاده روستایی پیغمبر و نیوشت مامور شده است.

مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ساوه اظهار کرد: در این حوزه فقط یک واژگونی مینی بوس در جاده شهر صنعتی رخ داده که خوشبختانه هیچ خسارت جانی نداشته است.

محور ساوه-همدان باز است

رضا غفرانی، رئیس راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای غرق آباد از توابع شهرستان ساوه نیز در گفتگو با خبرنگار نارخبر، از باز بودن تمام مسیرهای مواصلاتی اصلی این منطقه کوهستانی خبر داد و گفت: از ساعت ۳ بامداد شنبه تاکنون در محور قدیم جاده ساوه-همدان به طول ۴۴  کیلومتر عملیات برف روبی و نمک پاشی به متراژ ۷۰۰ کیلومتر باند انجام شده است تا تردد مسیر در بارش برف و کولاک ممکن شود.

وی با اشاره به پاشیدن ۶۰۰ تن ماسه و نمک افزود: آزادراه ساوه- همدان از کیلومتر ۴۲ تا ۷۶ در گردنه دخان در حوزه راهداری غرق آباد قرار دارد که از کیلومتر ۶۰ شاهد کولاک هستیم و هم اکنون ۲۳ نفردر قالب پنج اکیپ راهداری مشغول بازگشایی و نگهداری مسیر هستند.

غفرانی بیان کرد: محورر فرعی بیات و چمران و راههای روستایی منشعب از این محورها در حال بازگشایی هستند و یک اکیپ هم برای بازگشایی مسیر روستایی کله دشت و غازم آباد ارسال می شود.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر