1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

گازرسانی به 13 روستای ساوه بمناسبت دهه فجر/افتتاح یا کلنگ زنی 81 پروژه در ساوه

10 بهمن 1396 کد خبر : 9886110300

 محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینکه 61 پروژه در دهه فجر افتتاح و 21 پروژه کلنگ زنی خواهد شد،گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر 81 پروژه صنعتی، تولیدی، خدماتی و آموزشی در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد , برای اجرا و بهره برداری از این تعداد پروژه 188 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه و زمینه اشتغال 779 نفر را به طور مستقیم فراهم خواهد کرد.

وی بهره‌برداری از چهار واحد تولیدی و صنعتی در ساوه را از مهمترین پروژه های دهه فجر اعلام کرد و گفت: افتتاح کارخانه تولید کانال‌ها و عایق‌های هوای گرم و سرد با صرف اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 500 میلیون تومان با اشتغالزایی مستقیم برای 20 نفر، کارخانه تولید لوله‌های بدون درز با صرف هزینه ای بالغ بر 62 میلیارد و 700 میلیون تومان از جمله این پروژه‌هاست، این واحد تولیدی به لحاظ مدیریت فنی و الکترونیکی اشتغال کمتری ایجاد کرده است اما کاربرد بالایی در تولید، ارزآوری برای کشور و میزان تقاضای بالا در بازار دارد.

وی بهره برداری از طرح توسعه‌ای و تکمیلی یک واحد دارویی و نیز یک واحد تولید لوازم خانگی با ظرفیت اشتغالزایی برای 120 نفر و صرف اعتبار 100 میلیارد ریالی را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه صنعت و تولید شهرستان بیان کرد.

فرماندار ساوه گازرسانی به 13 روستای شهرستان با صرف هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و 300 میلیون را از دیگر پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر بیان کرد و گفت: با گازرسانی به این روستاها 569 خانوار مشتمل بر هزار و 708 جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی بیان کرد: گازرسانی به روستاهای سیلیجرد، باغشاهی، چرمک، یولاق، قلعک، نیوشت، اکبر آباد، یکه باغ، طرخوران، جعفرآباد، سیدآباد، چنار، سرآسیاب از جمله پروژه های قابل افتتاح در حوزه خدماتی در دهه فجر است.

بهاروند افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان مدرس را از دیگر پروژه‌های دهه فجر اعلام کرد و افزود: با افتتاح این کلینیک مردم این شهرستان از خدمات بیشتر درمانی در حوزه تخصصی و فوق تخصصی بهره مند خواهند شد.


وی به کلنگ زنی پروژه شهرک صنوف مزاحم در این شهرستان اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه مبارک فجر عملیات اجرایی احداث شهرک صنوف مزاحم در زمینی به مساحت 50 هکتار روبروی شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه آغاز خواهد شد.

وی گفت: کار واگذاری زمین و امور زیربنایی احداث این شهرک با مشارکت شهرداری انجام و با انتقال صنوف مزاحم به این شهرک در مجاورت شهرک حمل و نقل علاوه بر جلوگیری از ورود کامیون به داخل شهر و کاهش سروصدای ناشی از فعالیت صنوف مزاحم، در آینده نزدیک دغدغه مردم در خصوص آلاینده های آب و هوا و نیز آلاینده های صوتی از بین خواهد رفت.

فرماندار ساوه در ادامه از تشکیل 17 کمیته بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد و با تاکید بر مردمی بودن برنامه های بزرگداشت دهه فجر گفت: یکی از مهمترین برنامه ها که برای بار اول در این شهرستان صورت می گیرد حضور مسئولان شهرستانی در مساجد و بررسی مشکلات مردم است به طوری که مسئولان در هر شب در یک مسجد حضور یافته و نیازها و مشکلات را بررسی و تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری جشن های دهه فجر باید با حفظ حرمت ایام فاطمیه همراه باشد، گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و گلباران گلزار شهدا و برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی هنری و جشنواره ها ار جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این ایام است.

بهاروند در خصوص تحقق سرمایه‌گذاری شرکت رنوی فرانسه در ساوه نیز گفت: تحقق این مهم قوت گرفته است و تلاش خواهیم کرد بزودی این سرمایه گذاری در این شهرستان عملیاتی و محقق شود.

وی تغییر کاربری زمین مورد نیاز به کاربری صنعتی برای استقرار رنوی فرانسه در ساوه، برطرف کردن مشکلات زیست محیطی متاثر از فعالیت این مجموعه و اجرای تعهدات خدماتی و تامین زیرساخت مورد نیاز برای استقرار رنو را از جمله اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و به خبرنگاران گفت: سرمایه گذاری رنو در ساوه منتفی نشده است.

وی به احداث نیروگاه 1200 مگاواتی در ساوه به عنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور در این شهرستان که قابل ارتقا به 1800 مگاوات دارد اشاره کرد و گفت: با اخذ موافقت زیست محیطی زمینه اشتغال 588 نفر نیروی انسانی متخصص و دانشگاهی در این مجموعه فراهم خواهد شد.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر