1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

فریب تخفیف‌های ویژه فروشگاه‌ها و مراکز خرید را نخورید/تشدید نظارت بر بازار شب عید در ساوه

16 بهمن 1396 کد خبر : 9886110330

مرتضی سعیدی نیک رئیس اتاق اصناف ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر، در خصوص تخفیفات ارائه شده در برخی از فروشگاه‌های سطح شهر ساوه گفت: تخفیف های درج شده در بعضی از فروشگاه ها واقعی نیست، زیرا فروشندگان مجاز به سود ۱۰ تا ۲۰ درصدی هستند و اینکه برخی فروشگاه‌ها و مراکز خرید تبلیغ تخفیف ۵۰ درصدی را اعلام می‌کنند ناشی از قیمت گذاری گران‌تر است.

وی افزود: برخی کالاها به دلیل اینکه احتمال زیان دهی بیشتری دارند نظیر میوه جات، بنابراین میوه‌فروشی‌ها مجاز به کسب ۳۰ درصد سود هستند ولی آنها هم نمی توانند مدعی تخفیف ۳۰ درصدی و بیشتر شوند.

سعیدی نیک بیان کرد: متاسفانه تخفیف های منظور شده در برخی از فروشگاه ها به نسبت سود واقعی زیادتر و غیر منطقی بوده و از مردم می خواهیم در تخفیف های درج شده روی کالاها دقت لازم را داشته باشند.

تشدید نظارت بر بازار شب عید

رئیس اتاق اصناف ساوه با اشاره به نزدیک بودن عید نوروز و حجم بالای خرید مردم بیان کرد: نظارت بر بازار شب عید و برخورد با گران فروشان جدی خواهد بود و بازرسی ها از اول اسفند دوبرابر می شود و دستفروشان بازار هم با هماهنگی شهرداری به بازار روز منتقل می شوند.

وی با اشاره به تامین اجناس مورد نیاز مردم در بازار ساوه ادامه داد: دستفروشان بازار شب خیابان شریعتی هم تا آخر سال جاری برای جابجایی به محل جدید فرصت دارند.

سعیدی نیک اصناف ساوه

نمایشگاه بهاره در ساوه برپا نمی شود

سعیدی نیک اظهار کرد: برای ایام عید، نمایشگاه بهاره برنامه ریزی نشده ولی فروش فوق العاده با تخفیفات معقول و نظارت شدید بازرسان برای کاسبان متقاضی برنامه ریزی شده است که در این طرح، مغازه داران می توانند اجناس خود را برای تعیین قیمت فوق العاده و پلمپ قیمت در اختیار اتاق اصناف قرار دهند تا مردم برای خرید ارزان به آنها مراجعه کنند.

وی افزود: با حادثه ای که در پلاسکو رخ داد و دستورالعملی که برای برپایی نمایشگاه وجود دارد نمی توان در چادر مانند سالهای گذشته، نمایشگاه برپا کرد و باید حتما در سوله برای ایمنی از آتش سوزی باشد که این امکان در ساوه فعلا وجود ندارد.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر