1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

انقلاب از اشرافیات سیاسی رنج می‌برد

16 بهمن 1396 کد خبر : 9886110334

به گزارش نارخبر، علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مسجد امیرالمومنین(ع) ساوه تفکر و نظامات غلط غربی، اشرافیت سیاسی، فساد اقتصادی، بی تدبیری ناشی از اشرافیت و فساد، خواب آلودگی حزب اللهی ها و افراطی‌گری سیاسی را آسیب های امروز کشور دانست و گفت: انقلاب ما از اشرافیات سیاسی رنج می‌برد، در سال ۵۷ نظام سیاسی استبداد را بستیم ولی نظام اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با همان الگوی غلط غربی ادامه یافت.

زاکانی بیان کرد: به گفته رهبر معظم انقلاب، «دوای دردهای بزرگ کشور، عمل به قانون اساسی است» و نباید فقط بحث آزادی قانون اساسی را برجسته کرد تا جامعه ملتهب شود و از بقیه وظایف مسئولان برای خدمت به مردم غفلت شود.

وی ادامه داد: در دولت سازندگی سیاست اقتصاد آزاد غربی در کشور پیش گرفته شد و در دولت اصلاحات ضمن پیروی از این رویه غلط در زمینه فرهنگ و سیاست الگوی غربی دنبال شد.

پرونده منصوبین به مسئولان هرچه زودتر رسیدگی شود

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه ثروت برخی از مسئولان و اقوام آنان از کجا به دست آمده است؟ اظهار کرد: براساس اصل قانون اساسی اگر مسئولی، مالی را از مسیر نادرست به دست آورده است باید آن را به ملت پس بدهد. بایستی پرونده برادر رئیس جمهور و برادر معاون رئیس دولت هر چه زودتر مورد رسیدگی قرار بگیرد.

زاکانی تصریح کرد: همین اشرافیت و فساد اقتصادی موجب گماردن مسئولینی می شود که در کرمانشاه نمی توانند امکانات را مدیریت و به درستی توزیع کنند.

این نماینده سابق مجلس گفت: کشوری که در حوزه دفاعی و موشکی این قدرت را دارد که موشک و گلوله لیزری نقطه زن تولید کند بی‌شک می‌تواند در صنعت خودروسازی هم تولید باکیفیتی داشته باشد ولی ولی مافیای قدرت مانع شده است.

ایجاد فاصله میان دولت و ملت از چالش‌های امروز انقلاب

وی آسیب های مذکور را موجب گسست بین دولت و ملت، نسل ها، اقوام و مذاهب دانست و بیان کرد: این گسست راه را برای نفوذی ها باز می کند تا با آمریکا معامله‌گری سیاسی کنند.

زاکانی تصریح کرد: باید به مردم نشان داد که مشکلات قابل حل است زیرا امکانات و شرایط لازم برای این امر وجود دارد ولی عده ای نمی خواهند که برای رفع مشکلات کار شود.

زاکانی ساوه

زاکانی ساوه


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر