1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

هراس آمریکا از توان موشکی ایران/مسئولان باید ساده زیست و الگوی مردم باشند

19 بهمن 1396 کد خبر : 9886110343

به گزارش نارخبر، سید‌محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم شامگاه گذشته در جمع نمازگزاران و مردم مسجد محمد رسول الله(ص) ساوه، گفت: در کشور مسئولان و کارگزارانی نیاز داریم که مثل امام راحل ساده زیست و در کنار مردم باشند و هرقدر که از این راه فاصله بگیرند به همان میزات هم انقلاب آسیب می بیند.

وی افزود: اکثر انقلاب‌ها پس از پیروزی نتوانستند از اهداف و آرمان‌های خود صیانت کنند ولی انقلاب اسلامی ایران در چهلمین سال خود هنوز به دنبال عداالت، حمایت از محرومان و آزادی است.

حضرت امام(ره) روح توانمندی و «ما می‌توانیم» را در کشور زنده کرد

حسینی بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) روح توانمندی و «ما می توانیم» را در کشور زنده کرد ولی در قبل از انقلاب حتی مدیریت یک معدن ساده را به مهندس ایرانی نمی دادند.

وی ادامه داد: دشمنان انواع توطئه ها، جنگ ها و تحریم را علیه انقلاب اسلامی ایران انجام داده‌اند ولی به علت هوشیاری سیاسی ایرانیان شکست خورده‌اند.

هراس آمریکا از توان موشکی ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم با اشاره به دستاوردهای موشکی ایران در پس از انقلاب اظهار کرد: جمهوری خواهان سنای آمریکا طی نامه ای به ترامپ اعلام کردند که برنامه موشکی ایران را تهدیدی برای امنیت ملی کاخ سفید و متحدانش می دانند؛ تا پیش از این موشک های ایران را برای کشورهای منطقه و پایگاه‌های نظامی منطقه تهدید می دانستند ولی امروز از توان موشک های ایران هراس دارند.

حسینی با اشاره به دستاوردهای روستایی انقلاب اسلامی تصریح کرد: پیش از انقلاب نیازهای اولیه مانند آب لوله کشی را حتی مردم روستایی نداشتند ولی به برکت انقلاب شاهد لوله کشی آب، گاز و برق رسانی به محروم‌ترین نقاط کشور هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم ایمان، اخلاص و شجاعت را عامل قدرت دانست و گفت: وقتی ملتی از مرگ نهراسد دیگر تهدیدات ابرقدرت‌ها هم تاثیری ندارد، به همین خاطر است که وقتی یک قایق تندروی سپاه به ناو چند میلیارد دلاری آمریکا نزدیک می شود به خاطر ترس از درگیری با نیروهای ایرانی، مسیرش را منحرف می کند.

خواسته اصلی مردم انقلابی اجرای اسلام در همه ابعاد است

حسینی بیان کرد: خواسته اصلی مردم انقلابی اجرای اسلام در همه ابعاد بود که موجب رونق اقتصادی نیز می شد ولی در بحث مالی اسلام اجرایی نشد و شاهد اشرافی‌گری بعضی مسئولین هستیم که موجب افزایش فاصله طبقاتی و حل نشدن مشکلات می شوند.

وی افزود: مصدق به خاطر نداشتن ماهیت قرآنی حرکت ملی گرایانه اش در کمترین زمان پس از ملی شدن صنعت نفت، در اثر کودتای آمریکایی شکست خورد.

انقلابی بودن یعنی اقدام به موقع در صحنه‌های مهم کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم انقلابی بودن را به معنای شجاعت و فداکاری، بصیرت و اقدام به موقع در صحنه های مهم کشور دانست و گفت: انقلاب اسلامی توانست با صدور ارزش های انقلاب موجب تشکیل گروه های مقاومت که ترسی از ابرقدرتها ندارند در منطقه شود و برای اولین بار اسرائیل را در جنگ ۳۳ روزه لبنان شکست دهند.

حسینی با اشاره به تناقض منافع شخصی بعضی مسئولان با منافع ملی گفت: مسئولینی که از واردات توسط دوستانشان سود می کنند چطور از  واردات جلوگیری و از تولید محصول مشابه حمایت کنند؟

هوشیاری و بیداری ملت ایران باعث ماندگاری انقلاب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم  بیان کرد: با وجود مشکلات مالی متعدد، اغتشاشات اخیر توسط مردم تمام شد، مردم می دانند با بازگشت سلطنت طلبان و منافقان بایستی مجدد مطیع غرب شوند و استقلال خود را از دست خواهند داد.

وی افزود: عربستان سعودی با وجود درآمد عظیم نفتی در سفر ترامپ مجبور شد قراردادی را امضا کند تا هرساله به آمریکا سود برساند.

حسینی اظهار کرد: دولت خود خوانده داعش توسط دشمنان انقلاب اسلامی برای شکست محور مقاومت در عراق و سوریه و در نهایت ایران تشکیل و حمایت شد و حدود شش هزار نیروی انتحاری داشت ولی برخلاف تصور شکست خورد.

وی ادامه داد: بسیج مردمی در عراق و سوریه توانست داعشی هایی که سرسختانه می جنگیدند را شکست دهد و اگر ایران از محور مقاومت حمایت نمی کرد باید در داخل کشور با آنها می جنگیدیم و شاهد خرابی جنگ می‌بودیم.

نمی‌توان منکر مشکلات مردم بود

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم با تاکید بر اینکه نمی توان منکر مشکلات مردم بود، تصریح کرد: دشمن با تهاجم فرهنگی از طریق فضای مجازی اغتشاشات را در کشور رقم زد، باید زیر ساخت پیام رسان های داخلی را تکمیل کرد و به جای سفرهای خارجی و برگزاری همایش های گران، شبکه ملی اطلاعات را تقویت کرد.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش هزینه های اشرافی مسئولان می توان بودجه عمرانی را  بیشتر کرد و باید با انتخاب صحیح خود مسئولانی را در کشور به کار گماریم که به جای گفتار درمانی عمل کنند.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر