1397/01/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

«رنو» به ایستگاه ساوه رسید/سرمایه گذاری ۶۵۰ میلیون یورویی «رنو» در ساوه امضا شد

30 بهمن 1396 کد خبر : 9886110401

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نارخبر،از واگذاری شرکت «بن رو» به «رنو» طبق مفاد قرارداد قبلی خبر داد و گفت: همانطور که «منصور معظمی» مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد، سرانجام سایت تولیدی «بن‌رو» به خودروساز فرانسوی واگذار شد و تغییر، تحول و انتقال سهام آن در دوماه انجام می‌شود.

وی افزود: دو خودروی «رنو» که احتمالا «نیو سیمبول»، «کوئید» یا «نیو داستر» باشد در این شرکت جایگزین محصول «وانت پراید» و محصول چینی «آریو» ساخت سایپا می‌شود.

اشتغالزایی ۶ هزار نفر به صورت مستقیم در ساوه

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: خودروساز فرانسوی با نهایی شدن این توافق، بالغ بر ۶۵۰ میلیون یورو در ساوه سرمایه‌گذاری می‌کند که موجب اشتغالزایی مستقیم برای بیش از ۶ هزار نفر می‌شود.

وی با اشاره به تلاش برای حفظ نیروی انسانی شاغل در این شرکت ادامه داد: جذب نیروی انسانی با اضافه شدن تجهیزات و راه‌اندازی خطوط تولید جدید به مرور پس از نقل و انتقال قطعی، انجام می‌گیرد.

تعهد صادرات ۳۰ درصدی «رنو» موجب ارتقا خودروسازی کشور می‌شود/افزایش گردش مالی استان مرکزی با فعالیت «رنو»

منصوری بیان کرد: این شرکت از طریق فروش خودروها که ۳۰ درصد این محصولات صادراتی است، می‌تواند ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشد که این مقدار از سرمایه از گردش مالی استان مرکزی بیشتر بوده و موجب افزایش درآمد استان می‌شود.

وی افزود: رونق خودروسازی علاوه بر اشتغالزایی مستقیم می‌تواند زمینه ساز ایجاد خوشه صنعتی در حوزه خودروسازی برای متخصصین فعال کشور شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس اظهار کرد: «رنو» برای اینکه بتواند به تعهد ۳۰ درصدی صادرات خود عمل کند باید از دانش فنی روز استفاده کرده و قطعه‌سازان ایرانی را نیز آموزش و رشد دهد؛ که اجرا شدن این طرح‌ها برای کل صنعت خودروسازی و همه مردم ایران مفید است.

«رنو» به ایستگاه سایت «بن‌رو» ساوه رسید

گفنی است پرونده فعالیت این خودروساز فرانسوی در ساوه از سال گذشته باز شد و حتی قرارداد آن به امضاء مقامات صنعتی کشور رسید ولی با تغییر و تحول در وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیریت سایپا چند وقتی معطل ماند، سخن هایی از لغو این قرارداد یا جایگزینی شهر دیگر به گوش رسید تا اینکه «رنو» به ایستگاه سایت «بن‌رو» ساوه رسید.

انتهای پیام/
تگها: منصوری، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس, سرمایه گذاری ۶۵۰ میلیون یورویی «رنو» در ساوه, نیو سیمبول»، «کوئید, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر