1398/11/08
salamup.ir
nashrkhabar.ir

استان مرکزی میزبان ۱۵۲ شهید گمنام از ابتدای انقلاب تا کنون

1 اسفند 1396 کد خبر : 9886110405

محمد شریف, نماینده اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در شهرستان های ساوه و زرندیه در گفتگو با خبرنگار نارخبر  با اشاره به تشیع شهدای گمنام در استان مرکزی گفت: ۱۳۰ شهید گمنام تا کنون در ۴۸ نقطه از سطح استان مرکزی خاکسپاری شدند که در اسفند ماه امسال نیز ، ۲۲شهید دیگر  تشییع می شوند.

وی افزود: از ۱۳۰ شهید گمنام قبلی تعداد سه شهید با آزمایش DNA شناسایی شدند که شهید « علی امینی » مدفون در دانشگاه آزاد اراک  مشخص شد از رزمندگان اصفهانی بوده است.

شریف بیان کرد: یکی از شهدای گمنام از جمع روحانیون رزمنده بود که مشخص شد شهید حجت الاسلام والمسلمین« محمدحسین مختاری حسن آبادی»  اصالتا اهل یزد بوده است و پیکر شهید به یزد منتقل شد.

وی ادامه داد: شهید« علیرضا قاسمی» که در یادمان نورالشهدای  اراک مدفون است نیز مشخص شد از رزمندگان با اصالت خرمشهری است که در شهرخمین زندگی می کرده است.

این نماینده اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: از ایام شهادت حضرت زهرا(س) تا وفات حضرت ام البنین(س) , ۲۲ شهید گمنام در یازده مکان استان مرکزی خاکسپاری می شوند تا مجموع شهدای گمنام تشییع شده با احتساب دو شهید شناسایی شده فوق الذکر به ۱۵۲ شهید برسد.

وی با اشاره به شهدای گمنامی که در غرق آباد ساوه خاکسپاری می شوند، افزود: شهید گمنام ۲۰ ساله در  تک دشمن در منطقه جنگی زبیدان به سال ۶۷ و شهید ۲۶ ساله در عملیات خیبر در جزیره مجنون به درجه شهادت رسیدند.

انتهای پیام/کاخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر