1398/11/08
salamup.ir
nashrkhabar.ir

خروج سالانه ۱۰ درصد مددجویان از چتر حمایتی امداد/حدود ۳۰۰۰ خانوار ساوجی تحت پوشش کمیته امداد

8 اسفند 1396 کد خبر : 9886110447

به گزارش نارخبر، حمزه زارعی، مدیر کمیته امداد شهرستان ساوه با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از برنامه‌های کمیته امداد است، گفت: در ابتدای سال ۹۵ تعداد ۳۴۱۹ خانوار ساوجی مستمری بگیر نهاد حمایتی کمیته امداد بودند که این تعداد در سال ۹۶ به ۲۹۸۲ خانوار کاهش یافت و در حقیقت شاهد میانگین کاهش ۱۰ درصدی بودیم.

وی با اشاره به هدف گذاری توانمندسازی ۱۰ درصدی سالانه در کمیته امداد کشور افزود: در سال ۹۵ به خاطر اعتبارات دولتی مناسب توانستیم بیش از این هدف را با اعطای تسهیلات توانمندسازی محقق کنیم ولی در سال ۹۶ این هدفگذاری محقق نشد.

زارعی بیان کرد: در ۱۱ ماه ابتدایی سال ۹۶ توانستیم مبلغ ۵۹ میلیارد ریال از طریق کمک های مردمی جمع آوری کنیم که با اعتبارات رهبری و دولتی بیش از ۷۰ میلیاردو ۵۵۸ هزار ریال به مددجویان تحت پوشش کمک شد.

وی ادامه داد: تعداد ۲۹۸۲ خانوار با جمعیت ۵۱۰۵ نفر در این شهرستان تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد هستند که این میزان دو درصد جمعیت ساوه را شامل می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان ساوه، شناسایی نیازمندان، رفع فقر، تهیه مسکن، توانمندسازی، آموزش، بیمه، تعمیق باورهای دینی و ارائه مشاوره را از دیگر خدمات این نهاد انقلابی عنوان کرد.

وی با اشاره به موفقیت های دانش آموزان تحت پوشش افزود: فرزندان مددجویان علاوه بر کمک های تحصیلی از اردوهای آموزشی، زیارتی و خدمات کانون پیروان ولایت بهره می برند.

زارعی کمیته امداد ساوه

گداهای شهر را اطعام کنید، پول ندهید
این مسئول حمایت از مددجویان گفت: با توجه به اینکه اکثر گدانماهای مراجعه کننده به درب منازل یا در معابر شهر، توسط اشخاصی به خاطر کسب منافع به کارگیری شده اند، از مردم می خواهم به آنها کمکهای نقدی نکنند و با کمک غذایی آنها را اطعام کنند.
زارعی تصریح کرد: سه مرکز نیکوکاری محلی در شهرستان ساوه داریم و با سایر موسسات خیریه نیز تفاهم نامه های همکاری برای تحت پوشش قرار دادن بهتر مددجویان داریم.
وی ادامه داد: از 14 تا 21 اسفند نیز به مناسبت هفه احسان و نیکوکاری در 112 مدرسه به صورت همزمان جشن نیکوکاری داریم و در 17 پایگاه سطح شهر کمکهای مردمی جمع آوری می شود.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر