1398/08/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

بخششی ماندگار که به ۱۲ بیمار زندگی دوباره بخشید

20 اسفند 1396 کد خبر : 9886110455

به گزارش نارخبر، هرساله از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه به نام هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است. هفته‌ای که همه جامعه در کمک به نیازمندان و محرومان سهیم می‌شوند و با بخشش و مهربانی خود جوانه لبخند را بر لبان همنوع می نشانند.

وقتی سخن از هفته نیکوکاری می‌شود بی‌اختیار اهدای هدیه مالی بر ذهنمان نقش می‌بندد. هر کدام سعی می کنیم در آستانه سال جدید با خرید البسه یا مایحتاج زندگی بخشی را به محرومان و نیازمندان اهدا کنیم و در شادی آنان سهیم شویم.

خانواده‌هایی هستند که با اهدای عضو عزیزان خود حیاتی دوباره به یک نیازمند بخشیده‌اند و شاید بایستی گفت بزرگترین بخشش را به همنوع خود داشته‌اند.

اهداکنندگان عضو در حقیقت این توفیق بخشش را کسب کرده و یکی از ارزشمندترین نعمت‌های الهی یعنی سلامتی را به دیگری اهدا کرده‌اند. به سراغ یکی از خانواده های ساوجی رفتیم که چندی پیش با اهدا اعضای فرزندشان زندگی دوباره‌ای به ۱۲ انسان دیگر بخشیدند.

اهدای عضو معامله با خداست

رحمت‌اله شامخی پدر «امید شامخی» دانش‌آموز ۱۶ ساله ساوجی که در یک سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و با اهدا اعضا به ۱۲ بیمار زندگی دوباره بخشید، در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: امید ماه گذشته بعد از یک تصادف رانندگی به کما رفت و بعد از گذشت چند روز از سوی پزشکان به ما اطلاع دادند که امید مرگ مغزی شده است.

وی افزود: بعد از تائید مرگ مغزی و توجیه پزشکان با مادرش تصمیم گرفتیم تا اعضای بدن پسرمان را اهدا کنیم. و ۱۲ عضو بدنش شامل قلب، چشمان، ریه، کبد، کلیه‌ها و... به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

شامخی ادامه داد: این توفیق الهی بود که در آن شرایط سخت، تصمیم درست را گرفتیم و به این کار خداپسندانه رضایت دادیم. با این کار خداپسندانه امیدبخش برای دیگر بیماران نیازمند عضو، غم از دست دادن فرزند ما را تسلی داد و امروز از اینکه دست کم اعضای بدن فرزندمان در بدن یکی دیگر به حیات ادامه می‌دهد و ما هم در این کار سهیم هستیم بسیار خوشحالیم.

وی ادامه داد: از خانواده هایی که بیمارشان دچار مرگ مغزی شده‌ خواهش می‌کنیم تا به اهدای اعضای بدن بیمارشان رضایت دهند تا بدین وسیله زندگی را به بیمار دیگری ببخشند و خانواده ای را دلشاد کنند و از این طریق یاد عزیز از دست رفته‌شان را هم زنده نگه دارند. از گیرندگان اعضا هم می خواهم که در راه خدا و رعایت واجبات و محرمات گام بردارند.

اهدای عضو؛ ادامه زندگی بیمار دیگری می‌شود

فاطمه بیلو، مادر مررحوم امید شامخی نیز گفت: به نیت رضای خدا و یاد حضرت علی اکبر(ع)، اعضای بدن «امید» را اهدا کردم تا مادر دیگری را غم از دست دادن فرزندش را در اثر بیماری تجربه نکند و احیای زندگی با اهدای اعضای بدن فرزندم به بیماران نیازمند، تسکین دردهای من بود.

بیلو بیان کرد: قبلا با اهدای عضو در کلاسهای قرآن آشنا شدم و این نوع مرگ زندگی بخش آرزویم است ولی فرصت نکرده بودم برای دریافت کارت اهدای عضو اقدام کنم ولی پسرم زودتر از منبه این توفیق دست پیدا کرد.

خانواده امید شامخی


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر