1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تعطیلی یکی از بیمارستان‌های درجه یک کشور در پی بدعهدی بیمه‌ها/ مرگ و عذاب، عیدی مسئولین به بیماران دیالیزی ساوه

15 اسفند 1396 کد خبر : 9886110471

به گزارش نارخبر، بیمارستان خصوصی حضرت فاطمه(س) شهرستان ساوه طبق اعلام مسئولان به دلیل عدم پرداخت بدهی چند میلیارد تومانی از سوی بیمه گران امروز ۱۵ اسفند ماه تعطیل می شود.

در این بیمارستان حدود ۱۰۰ پرسنل مشغول به کار و ارائه خدمات درمانی به بیماران بودند که با این تعطیلی این افراد از کار بی کار می شوند. بخش مهمی از این بیمارستان که امورات مربوط به بیماران دیالیزی شهرستان ساوه را برعهده داشت نیز امروز آخرین خدمات خود را ارائه می کند.

 

بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه

مرگ و عذاب، عیدی مسئولان به بیماران دیالیزی ساوه

سکینه صاحبی یکی از بیماران بستری بخش دیالیز در خصوص تعطیلی این بیمارستان، گفت: در ساوه دو مکان برای دیالیز وجود دارد که با تعطیلی این بیمارستان در واقع مسئولان، مرگ و عذاب را به بیماران و خانواده آن‌ها عیدی دادند.

وی افزود: برای بیمارانی مانند من که هیچ‌گونه پشتوانه مالی ندارند و در این مرکز با بهترین امکانات خدمات رایگان دریافت می‌کنند تعطیلی این بیمارستان بسیار سخت و عذاب آور است و از مسئولان می‌خواهم، ایام عید را برای ما و خانوادهایمان تلخ‌تر از درد و بیماری نکنند.

امکانات دولتی ساوه پاسخگوی حجم بیماران دیالیزی نیست

مریم سهرابی یکی دیگر از بیماران دیالیزی بستری شده در بیمارستان «حضرت فاطمه(س)» ساوه گفت: تعطیلی این مرکز موجب سردرگمی بیماران و به وجود آمدن بحران کمبود تخت در مرکز دولتی بیمارستان «شهید مدرس» می‌شود.

وی افزود: هر هفته باید سه بار دیالیز شوم و روند پذیرش و هماهنگی تخت در مراکز دیگر حدود یک هفته طول می‌کشد که این زمان برای بیماران دیالیزی بسیار خطرناک و مرگ آور است. با تعطیلی این بیمارستان، مرکز دیگر دیالیز در ساوه نمی‌تواند پاسخ گوی همه بیماران باشد.

وی از مسئولان امر خواست که به فکر بیماران هم باشند و با وجود درد فراوان، حداقل درمان را از آن‌ها نگیرند.

بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه


مسئول بخش دیالیز بیمارستان ساوه:

بیماران دیالیزی سرگردان شده‌اند

سارا ایوبی، مسئول بخش دیالیز بیمارستان حضرت فاطمه(س) ساوه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بیماران دیالیزی تحت پوشش خدمات رایگان این بخش هستند و مقرر بود مبلغی از ردیف اعتباری بیماری‌های خاص سازمان‌های بیمه‌گر به این بخش پرداخت شود که متاسفانه با بی‌مهری و بدعهدی سازمان‌های بیمه‌گر مواجه شدیم.

وی افزود: بیماران این بخش جزئی از خانواده ما هستند و این خوش‌نامی و رضایت بیماران نتیجه همین تفکر است. تمام پرسنل این بخش از اینکه دیگر نمی‌توانند به بیماران خدمات بدهند و آن‌ها را سرگردان می‌بینند، بسیار ناراحت هستند.

مسئول پذیرش بیمارستان حضرت فاطمه (س):

بیکاری ۱۱۰ پرسنل بیمارستان در آستانه عید نوروز/بخش دیالیز تنها بخش فعال این بیمارستان در سه ماه اخیر

فرشته بزرگی، مسئول پذیرش بیمارستان حضرت فاطمه(س) با اشاره به بیکاری پرسنل این بیمارستان، گفت: با وجود کمی حقوق و عیدی در این سال‌ها، همه پرسنل با امید به بهبودی وضعیت در سال‌های آینده و رسیدن روزهای خوب تمام تلاش خود را به کار بستند اما بدقولی بیمه‌گران موجب بیکاری ۱۱۰ پرسنل این بیمارستان می‌شود.

وی افزود: به ما اعلام شده است که از ۱۵ اسفندماه بیمارستان تعطیل می‌شود و این خبر بیکاری برای پرسنل ما در شب عید بسیار ناخوشایند است بنابراین از مسئولان می‌خواهیم بیمه‌گران را ملزم به پرداخت بدهی‌ها کنند.

بزرگی تصریح کرد: به علت عدم پرداخت مطالبات پزشکان در سه ماه اخیر جز بیماران دیالیزی نتوانستیم بیمار دیگری را در این بیمارستان ویزیت کنیم.

 

بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه

عدم پرداخت بدهی از سوی بمه گران باعث شده است تا این بیمارستان که تنها بیمارستان خصوصی ساوه و یکی از کلیدی ترین بیمارستان های این شهرستان از لحاظ ارائه خدمات درمانی، به تعطیلی کشیده شود.

موسس و مدیر عامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه:

بدهی ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی بیمه‌گران به بیمارستان حضرت فاطمه(س) ساوه

سیدعلی شریف‌نیا، موسس و مدیر عامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه با اشاره به تعطیلی این مرکز درمانی در ایام میلاد این بانوی گرامی، گفت: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از سازمان تامین اجتماعی و بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از سازمان بیمه سلامت طلبکار هستیم و بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات آن‌ها موجب عدم همکاری پزشکان و عدم امکان خدمات رسانی این بیمارستان شده است.

وی افزود: ۴۰۰ میلیون تومان از بدهی سازمان تامین اجتماعی مربوط به سال ۹۵ و ۹۶ است که از این مقدار هیچ مبلغی پرداخت نشده است و از سوی دیگر حدود ۱۸ میلیارد تومان از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده‌ایم که اقساط وام‌های بانکی نیز به تاخیر افتاده است.

 

شریف نیا موسس و مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه

شریف نیا بیان کرد: بیمه‌گران برنامه مشخصی برای پرداخت بدهی ندارند و می‌گویند که به مراکز دیگر هم بدهی‌ها را نپرداخته‌ایم اما بیمارستان ما مانند بیمارستان« قدس» اراک پشتوانه مالی کافی ندارد و با هزینه روزانه ۲۵۰ میلیونی نمی‌تواند پاسخ‌گوی هزینه‌کردهای امور جاری خود باشد.

وی ادامه داد: استاندار، فرماندار ساوه و نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای مشکلات بیمارستان را بررسی کردند و برای حل مشکلات تلاش‌هایی صورت گرفت اما هنوز نتیجه مطلوبی به دست نیامده است و ما امیدواریم بیمه‌گران متوجه شرایط بیماران باشند.

اجرای طرح تحول سلامت باعث ضربه به بیمارستان‌های خصوصی شد

مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه اظهار کرد: ما راضی به سرگردانی بیماران دیالیزی و بیکاری پرسنل این بخش نیستم متاسفانه با وجود فشار مالی هر روزه برای ادامه کار تا امروز صبر کردیم ولی مجبور به تعطیلی این مرکز بیمارستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان از سال ۱۳۹۱ با ۱۵ درصد ظرفیت تاکنون فعالیت کرده است، افزود: این بیمارستان در صورت حمایت مسئولان قابلیت رسیدن به ظرفیت ۴۵ درصدی و اشتغال ۲۵۰ نفری را داشت ولی با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش تعرفه‌های درمانی در مراکز دولتی شاهد رکود در ارائه خدمات بودیم.

شریف نیا با اشاره به کسب درجه عالی در سه سال گذشته گفت: این بیمارستان با برخورداری از پیشرفته‌ترین امکانات درمانی و دستگاه‌های مجهز پزشکی با ۹۶ تخت بستری جزء بیمارستان‌های درجه یک و عالی کشور ارزیابی شده است.

 وی ادامه داد: اگر مطالبات را دریافت کنیم، می‌توانیم این چرخه معیوب شده خدمات و درآمد را بازسازی کنیم و پزشکان متخصص را مجدد بکارگیری کنیم و با افزایش خدمات، علاوه بر اشتغالزایی موجب ارتقاء خدمات درمانی شهرستان ساوه شویم.

از مسئولان حمایت نمی خواهیم؛ فقط طلب ما را بدهند

مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه خاطرنشان کرد: بهترین بخش دیالیز استان مرکزی را در این بیمارستان با هدف خدمت رسانی مناسب راه‌اندازی کردیم، از مسئولان کمک خاصی نمی‌خواهیم فقط طلب ما را بدهند و برنامه  مشخصی برای فعالیت های آینده ترسیم کنند.

حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه‌هایی که توان دولت به اندازه نیاز جامعه نیست یکی از راهکارهای مشارکتی برای خدمت به جامعه است ولی عدم پرداخت مطالبات قانونی یک مرکز بیمارستانی، برخلاف فرموده رهبر معظم انقلاب که گفتند:«کاری کنیم بیمار جز بیماری رنج دیگری نداشته باشد» است و مسئولان باید قبل از آنکه دیر شود اقدامی کنند.

 بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه

انتهای پیام/
تگها: بیماران دیالیزی ساوه, شریف نیا، موسس و مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه (س) ساوه, سارا ایوبی مسئول بخش دیالیز, فرشته بزرگی مسئول پذیرش, مرگ و عذاب، عیدی مسئولین, بدحسابی بیمه ها

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر