1397/09/27
salamup.ir
nashrkhabar.ir

حجاب؛ حقی اجتماعی است نه یک مسأله فردی/رئیس جمهور به جای بی‌عقل خواندن منتقدان، نقدپذیر باشد

18 اسفند 1396 کد خبر : 9886110493

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در خطبه های نماز جمعه این هفته خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور مصلحت شما و نظام اسلامی در پرهیز از حاشیه سازی است، چراکه با حاشیه‌سازی مشکلات اقتصادی و اجتماعی مثل گرانی، بیکاری و مفاسد اقتصادی نه تنها حل نمی شود بلکه بیشتر هم می شود.

رئیس جمهور به جای بی‌عقل خواندن منتقدان، نقدپذیر باشد

وی افزود: بی عقل خواندن منتقدان، دولت را ناکارآمد می کند باید ظرفیت تحمل شنیدن انتقاد را بالا برد و منتقدان را دشنام نداد.

حسینی بیان کرد: همین برخوردها موجب مطرح شدن طرح استیضاح رئیس جمهور توسط مجلس همسوی شما می شود زیرا لزوما منتقدان شما از مخالفین نیستند بلکه به رویه کاری شما انتقاد دارند.

وی ادامه داد: مخالفین نیز با شما سر مبارزه ندارند بلکه دولت را بخشی از نظام می دانند که باید حمایت شود، اما از دولت توقع دارند به جای سخنرانی، کار کند و پاسخگو باشد؛ امکانات و بودجه در اختیار شما است.

پاسخ محکم مسئولان به وزیر خارجه فرانسه قابل تحسین است

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به سفر مقامات فرانسوی به ایران اظهار کرد: وزیر امور خارجه فرانسه قبل از ورود در خصوص مسئله موشکی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران گستاخی کرده بود اما مقامات جواب محکمی به وی دادند که قابل تحسین است هر چند بهتر بود اجازه سفر به ایران را به او نمی‌داند.

اجرای سند ۲۰۳۰ با عنوان سند تحول در مدارس

حسینی تصریح کرد: متاسفانه سند ۲۰۳۰ با عنوان سند تحول در حال اجرا است که در قالب این طرح رقاصی را تحت عنوان حرکات موزون به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند، استاندار محترم اجازه اجرای این سند را ندهند.

وی ادامه داد: مردم ساوه متدین و انقلابی هستند و از ترویج رقاصی در مدارس ناراضی هستند. خواسته مردم این است که علاوه بر مسئولان شهرستانی با مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز برخورد قاطعانه شود.

حجاب یک مسأله فردی نیست بلکه حقی اجتماعی است

امام جمعه ساوه گفت: برخی به غلط تبلیغ می کنند که حجاب یک امر خصوصی است در حالیکه باید بدانند حجاب یک امر شخصی هست ولی خصوصی نیست بلکه یک امر عمومی و رفتار اجتماعی محسوب می‌شود که بازتاب اجتماعی دارد.

وی افزود: منطق بی حجابی، منطق برهنگی است چون حد پایانی ندارد، از روسری شروع شده تا برهنگی کامل ادامه می یابد و نقشه راه دشمنان اسلام برای نابودی نظام اسلامی از طریق فحشا است.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر