1397/11/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اشتغال‌ موجب عدم بازگشت زندانی به چرخه جرم می‌شود/اجرای فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی زندان با هدف اصلاح

19 اسفند 1396 کد خبر : 9886110494

به گزارش نارخبر، محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی به همراه فلاحتی، مدیرکل زندانهای استان مرکزی و شهردار ساوه از پروژه‌های عمرانی، درمانی و فرهنگی زندان ساوه بازدید کردند.

اشتغال‌ موجب عدم بازگشت زندانی به چرخه جرم می‌شود

منصوریف نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در این بازدید با اشاره به نقش اشتغال در کاهش جرم گفت: یک فرد زندانی بایستی در دوران محکومیت تحت آموزش های مهارتی قرار بگیرد تا انگیزه و شغلی برای خود در خارج از زندان متصور شود و با بازگشت به جامعه کمتر به سمت جرم بازگردد.

وی افزود: باید امید به زندگی شرافتمندانه را برای زندانی احیا کرد و همین حرفه آموزی موجب بازسازی شخصیت زندانیان می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر آموزش مهارت های مورد نیاز صنعت بیان کرد: شهرستان صنعتی ساوه نیازمند نیروی انسانی ماهر است و باید زمینه اعتماد صنایع برای بکارگیری این نیروها نیز فراهم شود تا زمینه بروز آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

وی ادامه داد: اقدامات ندامتگاه ساوه در جهت اشتغال‌زایی و مهارت آموزی مثبت بوده است و آمار مناسبی در زمینه مهارت آموزی دارد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس اظهار کرد: مهارت آموزی همراه با تقویت معنویت به خصوص با اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی می تواند در اصلاح زندانیان موثر باشد.

 وی افزود: درآمدزایی برای زندانیان موجب کاهش ارتکاب مجدد جرم می شود زیرا انگیزه بیشتر جرایم، دنیوی و مادی است.

بازدید زندان ساوه

اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی زندان با هدف اصلاح و تکامل شخصیت زندانیان

علی عباس فلاحتی مطلق، مدیرکل زندانهای استان مرکزی نیز در جریان این بازدید گفت: طرح ملی حفظ قرآن کریم و برنامه های فرهنگی متنوع در راستای اصلاح و تربیت مجرمین در زندانهای استان برگزار می شود.

وی افزود: برای اثر بخشی بیشتر اقدامات، با مشکلات اعتباری و بودجه ای، محدودیت فضاهای فیزیکی و کمبود زیرساخت های تجهیزاتی و امکاناتی مواجه هستیم.

فلاحتی مطلق بیان کرد: مهارت آموزی و زمینه سازی اشتغال زندانیان از اقدامات دیگر مدیریت زندانهای استان مرکزی برای پیشگیری از وقوع مجدد جرم است ولی محدودیت اعتبار داریم.

وی ادامه داد: کارکنان زندانها با توجه به سختی کار و آسیب‌های جسمی و روانی نیازمند توجه مسئولان هستند.

در حاشیه این بازدید یک قالی دستباف زندانیان، توسط منصوری نماینده مجلس از دار قالی جدا شد و پائین آورده شد تا برای فروش آماده شود.

بازدید زندان ساوه

بازدید زندان ساوه


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر