1398/03/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تهیه سالانه صد تن مشتقات انار/ اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر با بهره‌گیری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی

7 آذر 1397 کد خبر : 9886110580

 

به گزارش دیار آفتاب؛ توجه به تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان یکی از اصلی‌ترین مواردی است که دربندهای ابلاغی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای به آن شده است، توجهی که جز تأکیدات بی‌شمار رهبر معظم انقلاب خطاب به مردم و مسئولین در بازه‌های زمانی مختلف بوده است.

 

همین توجه و استفاده از نیروی انسانی بومی نمونه‌ای دیگر از تحقق اقتصاد مقاومتی است چنانکه امام خامنه‌ای فرمودند: این نیروی انسانی چیز کمی نیست؛ این بالاترین منبع پیشرفت برای یک کشور است؛ آن‌وقت این سرزمین وسیع، این فصول مختلف، اقلیم‌های مختلف درجاهای مختلف کشور، این منابع عظیمی که در این کشور وجود دارد، این‌ها همه امکاناتی است که به ما این قدرت را می‌بخشد که اقتصاد خودمان را اقتصاد مقاوم کنیم.

 

وقتی شما اقتصاد خودتان را در درون مقاوم کردید، دیگران به‌جای اینکه شمارا تحریم کنند، می‌آیند منّت شمارا می‌کشند؛ وقتی دیدند شما از فشار اقتصادی، از تحریم اقتصادی خم به ابرو نمی‌آورید، عقب‌نشینی نمی‌کنید، مجبور به قبول شکست نمی‌شوید، آن‌وقت دیگر غلط می‌کنند تحریم کنند؛ می‌فهمند که کار بی‌فایده‌ای است. این اساس کار است. اینکه بنده میگویم «اقتصاد مقاومتی» و تکرار می‌کنم، به خاطر این است. بنده از ده سال، دوازده سال پیش دارم این حرف را با صدای بلند می‌زنم که اگر اقتصاد کشور را در درون مقاوم‌سازی بکنیم، عمده‌ی مشکلات ناشی از دشمن از بین خواهد رفت و برای اشتغالمان، برای جوان‌هایمان، برای رفع خیلی از آسیب‌های اجتماعی که ناشی از بیکاری و رکود است، آن‌وقت دیگر راه‌حل‌های روشنی پیدا خواهد شد.( ۱۹ /بهمن/ ۱۳۹۴ بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش)

 

مطمئناً توجه به اقتصاد مولد و تولیدی و درنتیجه آن رسیدن به مرحله اقتصاد صادرات محور نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و حرکت حساب‌شده در راستای تولید است اما این مسئله علاوه بر توجه مسئولین به این امر، تلاش و پشتکار جوانان و در کل، آحاد مردم را نیز می‌طلبد تا بتوان با دوری از تنبلی و با نگاهی جهاد گرایانه فعالیت‌های اقتصادی را آغاز کرد و با عبور از سد مشکلات موجود افتخاراتی را برای خود و کشور ایجاد کنیم.

 

در این عرصه جوانان بسیاری قدم نهاده‌اند و سعی دارند با تلاش‌های خود میزان نقش‌آفرینی و تأثیر در اقتصاد کشور را افزایش دهند.

 

سید اصغر حسینی یکی از آن دسته افرادی است که دست روی دست نگذاشت تا بیایند و برای اجرای ایده اقتصادی‌اش کاری بکنند، او نه‌تنها خود آستین‌ها را بالا زد بلکه دست چند نفر دیگر را هم گرفت و باهمت بلند خود توانست به فرمایشات رهبر انقلاب جامه‌ی عمل بپوشاند.

 

فعال اقتصاد مقاومتی مطرح کرد:

 

اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر با بهره‌گیری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی

 

سید اصغر حسینی فعال عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره فعالیتش گفت: ۱۰ سالی است که در تهیه مشتقات انار و به‌طور جزئی‌تر، تولید رب انار، آب انار و کنسانتره انار فعالیت می‌کند.

 

 

 

حسینی اظهار کرد: هرچند سرمایه اولیه موردنیاز برای این کار در حدود ۴۰۰ میلیون تومان بود، اما از این مقدار تنها توانست ۳۰ میلیون تسهیلات دولتی دریافت کنم اما این مسئله هم مانع اجرای تصمیم برای کارآفرینی نشد.

 

وی ادامه داد: با عزم راسخ توانستم چند نفر دیگر را هم زیر چتر حمایت خود بگیرد، بدین ترتیب ۵ نفر به‌طور مستقیم و ۱۰ نفر غیرمستقیم به خانه خود نان می‌برند.

 

 

تهیه سالانه صد تن مشتقات انار

 

فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه این مجموعه سالانه بالغ‌بر صد تن مشتقات انار را تهیه و روانه بازار می‌کند اظهار کرد: عرضه این مشتقات تنها محدود به استان مرکزی نیست و راه خود را به بازارهای تهران و شمال کشور هم بازکرده است.

 

برند و بسته بندی مناسب حلقه مفقود در زنجیره تولیدات استانی

 

حسینی با اشاره به اینکه قصد گسترش فعالیت‌هایش را دارد بیان کرد: باوجود مشکلات اقتصادی فراوان نیازمند حمایت‌های مسئولین هستیم و بدون حمایت دولت شدنی نیست. اگر دولت از این فعالیت‌های اقتصادی خودجوش حمایت مالی مناسب داشته باشد هم امکان توسعه فعالیت‌ها در دیگر زمینه‌ها مهیا می‌شود و هم با ایجاد برند و بسته‌بندی مناسب امکان صادرات و رقابت در بازارهای جهانی به دست می‌آید.

 

وی که امیدی به رسیدن خواسته‌هایش به گوش مسئولین ندارد می‌گوید: این‌که تمام بار هزینه‌بر دوش تولیدکننده باشد بسیار سخت است و مانع توسعه فعالیت‌ها می‌شود. اما اگر مسائل مالی حل شود با برند و بسته‌بندی مناسب می‌توانیم مجوز صادرات بگیریم.

 

انتهای پیام/

 
تگها: اقتصاد مقاومتی, مشتقات انار, خبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر