1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مسئول باید مانند ضعیف ترین مردم زندگی کند/ مسئولی که حب دین ندارد مانند سونامی است

14 دی 1397 کد خبر : 9886110749

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، سخنران مطرح کشوری در یادواره ۱۷ شهید و آزاده ساوجی آزادسازی سوسنگرد با عنوان " یادواره بصیرت" گفت: گروهی که برای مذاکره با آمریکا غش می کنند در زمان حمله آمریکا به صدام نظر دادند که با صدام متحد شویم و با آمریکا بجنگیم ولی رهبر معظم انقلاب قبول نکردند.

وی افزود: آنها در روزنامه های خود با این مضمون نوشتند: " ای امام تورفتی، مبارزه هم رفت!"، همین ها بعدا حامی مذاکره شدند و برجام را با ضعیفترین شروط قبول کردند ، آمریکا هم به راحتی برجام را نقض کرد.

پناهیان بیان کرد: قبول مسئولیت سخت است زیرا یک مسئول در نگاه شهید چمران ساوجی باید مانند ضعیف ترین مردم زندگی کند، شهید چمران حتی وقتی مدیر یتیم خانه ای در لبنان شد، قبول نکرد غذای بهتر از یتیمان بخورد.

وی ادامه داد: مسئولانی که سواد دارند ولی تعقل نکرده و عمل نمی کنند به گفته قرآن مثل خرانی هستند که باری از کتاب حمل می کنند، مگر در دین نمی گوید که به دشمن اعتماد نکن، پس چرا در برجام اعتماد شد تا دشمن سوءاستفاده کند.

مسئولی که حب دین ندارد مانند سونامی است

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دین منافاتی با دنیا ندارد، اظهار کرد: دین و دنیا در واقع می تواند همراه هم باشد زیرا دین برای دنیا برنامه دقیق تر و کاملتری دارد اگر دنیا دوستان تعقل کنند ، اما مسئولی که حب دین ندارد مانند سونامی است که دنیای مردم را روزی خراب می کند.

وی افزود: این دعواهای سیاسی اغلب بخاطر دنیا است ولی نمی دانند که برنامه دین برای دنیا پیچیده است و باید کامل اجرا شود تا نتیجه را به خوبی درک کرد مثلا پول را باید به جای ذخیره در بانک و استفاده های غیرشرعی ، تا حد امکان خود انسان بکار بگیرد و یا در صندوق های قرض الحسنه به چرخه تولید تزریق کند.

سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در ساوه مسجد مقدس زاده

پناهیان  با اشاره به ثمرات دنیوی شهدا علاوه بر اثرات بیشمار معنوی گفت: برای کسانی که اهل دنیاپرستی هستند نیز امنیت، عزت و قدرت بازدارنده باارزش است و شهدای دفاع مقدس این خواسته دنیوی را برای ایران و کشورهای دوست منطقه به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به شکست های رژیم صهیونیستی و آمریکا ادامه داد: کشورهای عضو ناتو، هزینه های زیادی برای تحقق خواسته هایشان خرج می کنند ولی ایران به برکت شهدا با هزینه کمتر توانست جلوی ناتو و مستکبران در سوریه و کشورهای منطقه بایستد و می تواند آنها را به قطع کردن صادرات نفت از منطقه تهدید کند.

گفتنی است از این ۱۷ رزمنده ساوجی، دو نفر مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی  در سال ۱۳۵۹ شهید شدند و ۱۵ نفر دیگر اسیر شدند که فقط شش نفر بعد از ۱۰ سال اسارت به میهن اسلامی بازگشتند و ۹ نفر دیگر در زندان های بعثی جاویدالاثر شدند.

انتهای پیام/
تگها: حجت الاسلام پناهیان, شهید و آزاده ساوجی, اخبار ساوه, شهید چمران ساوجی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر