1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

توزیع مرغ گرم با نرخ دولتی در استان مرکزی آغاز شد/سهم 330 تنی استان مرکزی از نهاده‌های دام کشور

17 دی 1397 کد خبر : 9886110770

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به سهم 330 تنی استان از نهاده‌های دام کشور گفت: توزیع مرغ گرم با نرخ دولتی 10هزار و 500 تومان در استان آغاز شد.

مجید آنجفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی با اشاره به آغاز توزیع مرغ گرم با نرخ دولتی 10 هزار و 500 تومان از امروز در استان مرکزی گفت: امروز توزیع بیش از 10 تن مرغ گرم با قیمت دولتی در 13 نقطه اراک آغاز شده است و قیمت‌ها به صورت روزانه‌ و ساعتی در حال رصد است.

مرغذ دولتی قیمت توزیع


وی با بیان اینکه در حال حاضر عرضه گوشت مرغ به جهت کنترل قیمت به روش‌های مختلفی در حال انجام است، تصریح کرد: در بحث تولید گوشت مرغ در استان هیچ کمبودی وجود ندارد به طوری 600 واحد مرغداری در استان فعال و 60 هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود و 40 درصد تولید استان به عنوان مازاد بر مصرف به استان‌های دیگری مانند تهران، قم، اصفهان و ... ارسال می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: نوسان قیمت مرغ در تمامی نقاط کشور به دلیل افزایش قیمت جهانی نهاده‌های دام و هزینه‌های تولید و موارد جانبی وجود دارد به همین دلیل برای تنظیم قیمت از 45 روز پیش عرضه و توزیع مرغ منجمد با قیمت 8900 تومان در استان آغاز شده است و تا زمانی که بازار کشش داشته باشد این توزیع ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه همواره قیمت عرضه مرغ در استان حداقل 300 تا 600  تومان کمتر از قیمت گوشت مرغ در کشوری است و در حال حاضر بات قیمت نرمالی توزیع انجام می‌گیرد، افزود: برای شکستن قیمت‌ها تصمیم بر توزیع گوشت گرم با قیمت 10 هزار و 500 تومان گرفت شده که براین اساس تعدادی از تولیدکنندگان مکلف به عرضه گوشت مرغ با این قیمت شدند و به ازای آن یارانه‌هایی در قالب نهاده دریافت می‌کنند و با ادامه این روند توزیع به نظر می‌رسد روند قیمت گوشت مرغ نزولی باشد.

آنجفی اضافه کرد: به منظور اختصاص یارانه به تولیدکنندگان ملکف به عرضه مرغ با قیمت 10 هزار و 500 تومان و کاهش قیمت عرضه، 330 تن نهاده به استان اختصاص یافته است، در حال حاضر میزان موجودی و ذخیره نهاده‌های استان حدود 30 هزار تن است و در مواقع ضروری می‌توان با توزیع در بین تولیدکنندگان قیمت‌ مرغ را شکست.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر