1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تامین اکثر نیاز های کشور توسط جامعه کارگری/ تولید موشک با برد ۲۵۰۰ کیلومتر به برکت انقلاب اسلامی

17 بهمن 1397 کد خبر : 9886110906

 رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در اجلاسیه شهدای کارگری استان مرکزی گفت: قبل از انقلاب روحیه خودباوری نداشتیم و نیازهای ما توسط غرب و شرق تأمین می‌شد ولی در حال حاضر جامعه ۱۴ میلیون کارگری کشور، اکثر نیازها را با تولید خود تأمین می‌کنند.

 سردار محمد نبی رودکی رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس روز چهارشنبه در اجلاسیه شهدای کارگری استان مرکزی که در مجموعه ورزشی شرکت لاستیک پارس با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارای روحیه خودباوری نبودیم عنوان کرد: در آن زمان نیازهای ما توسط غرب و شرق تأمین می‌شد ولی در حال حاضر جامعه ۱۴ میلیونی کارگری کشور، اکثر نیازهای کشور را با تولید خود تأمین می‌کنند.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی از زیر سلطه و یوغ آمریکایی‌ها خارج شدیم تا جایی که آمریکا از هر دری می‌خواهد دوباره به کشور نفوذ کند نمی‌تواند.

رودکی با تأکید بر این جمله امام(ره) که رمز موفقیت ما وحدت کلمه است اظهار کرد: شکسته شدن حکومت‌نظامی توسط مردم به گفته امام(ره) یک حرکت انقلابی با اراده الهی بود.

فرمانده لشکر ۱۹ فجر در دفاع مقدس ضمن بیان اینکه موشک‌های خریداری‌شده توسط ایران در زمان جنگ حداکثر ۱۰۰ کیلومتر برد داشتند بیان کرد: با پیشرفتی که جمهوری اسلامی در صنایع نظامی طی این سال‌ها داشت به‌جایی رسیدیم که خودمان تولیدکننده موشک با برد بالای ۲۵۰۰ کیلومتر هستیم.

وی تصریح کرد: امروز به برکت وجود مهندسان جوان در صنایع نظامی، آمریکا توان حمله نظامی به میهن مان را ندارد.

رودکی با اشاره به آیه‌ای از قرآن که می‌فرماید خداوند خریدار جان و مال مؤمنون است اضافه کرد: مادران و پدران شهیدان والامقام سرمایه جان خود را به جبهه‌ها فرستادند و کارگران هم با گسیل تولیدات خود به جبهه‌ها در پیروزی جبهه حق علیه باطل نقش داشتند.

این سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه کارگران در جبهه تولید و رزم خوش درخشیدند خاطرنشان کرد: جوانان ما چنان عشق به تبعیت از دستور ولایت داشتند که در سنین کم با تغییر شناسنامه عازم جبهه شدند.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر