1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تعزیرات حکومتی آماده پیگیری شکایات مردم از اصناف است / شماره 124 سهل ترین راه برای گزارش تلفنی تخلفات اصناف

27 بهمن 1397 کد خبر : 9886110940

درآستانه‌ عید نوروز، بازار خرید و نظافت منزل شلوغ شده است ولی عده ای از این بازار گرم ولی بی ثبات اقتصادی مانند آب گل آلود می خواهند ماهی گیری کنند و بی دلیل قیمت ها را افزایش می دهند.
در مورد خدمات قالیشویی ، مخاطبین نارخبر ، طی پیام هایی از افزایش بی دلیل قیمت ابراز گله کردند و خواستار نظارت بر اصناف به عنوان راهی برای کنترل قیمت‌ها شدند.

 

بطور مثال یکی از اهالی ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: قیمت قالیشویی تا 20 بهمن ماه متری سه هزار تومان بود ولی الان اگر مراجعه کنید شاهد افزایش قیمت بیش از هزار تومانی هستیم.
وی افزود: این در حالی است که افزایش قیمت ها بصورت خودسرانه غیرقانونی است و حتی در موردی قیمت متری چهار هزار و 400 تومان داده شد.
این شهروند ساوجی با اشاره به نقش نظارتی اصناف بیان کرد: با تعزیرات تماس گرفتیم ولی شمار تلفنی به عنوان مسئول گرانی برای تماس دادند ولی نتوانستم قانع شوم.

محمد زارعی تعزیرات حکومتی ساوه

آماده پیگیری شکایات کتبی و شفاهی مردم از اصناف متخلف است

محمد زارعی رییس تعزیرات حکومتی ساوه نیز در پاسخ به پیگیری خبرنگارنارخبر گفت: تعزیرات حکومتی آماده پیگیری شکایات کتبی و شفاهی مردم از اصناف متخلف است ولی باید آدرس متخلف مشخص شود و بازرسان اصناف بررسی کنند تا گزارش آن در تعزیرات حکومتی به حکم منجر شود.
وی افزود: شهروندان می‌توانند با شماره ۱۲۴ مربوط به بازرسی اداره صنعت ، معدن  و تجارت تماس بگیرند که در صورت وجود اپراتور، شکایت خود را بیان می کنند در غیر اینصورت، پیام آنها برای رسیدگی ضبط می شود.
زارعی بیان کرد: بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت شکایت را به اتاق اصناف برای بررسی ارجاع می دهند و آنها پرونده تشکیل می دهند تا در تعزیرات رسیدگی و رای صادر شود.
وی با اشاره به روش های مختلف موجود برای اعلام شکایات ادامه داد: مردم می توانند با همین شماره 124 گزارش بدهند و یا در صورت درخواست دریافت خسارت به صورت حضوری به تعزیرات حکومتی یا بازرسی صنعت،معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف مراجعه کند و به صورت کتبی شکایت کنند تا پرونده تشکیل شود.

 شماره 124 سهل ترین راه برای گزارش تلفنی تخلفات اصناف

این مسئول تعزیرات حکومتی ساوه با اشاره به پیام این شهروند ساوجی اظهار کرد: به دلیل نداشتن بازرس مجبوریم شماره 124 را معرفی کنیم تا توسط بازرسان، مقدمات بررسی و تشکیل پرونده در همان روز انجام شود و در تعزیرات به آن رسیدگی کنیم و شهروندان باید بطور مشخص، صنف و آدرس متخلف را گزارش کنند تا قابلیت رسیدگی داشته باشد.
وی افزود: در صورتی که شخصی خواهان حق خود باشد می تواند حضوری به تعزیرات حکومتی مراجعه کند تا شکایت کتبی ثبت و به بازرسان برای بررسی ارجاع شود.
زارعی از مردم خواست با شماره 124 درباره تخلفات اصناف تماس بگیرند تا به نظارت همگانی بر قیمت ها و کیفیت خدمات کمک کنند.
انتهای پیام/
تگها: افزایش بی رویه قیمت قالیشویی, اصناف ساوه, زارعی، رییس تعزیرات حکومتی ساوه, بازار عید نوروز, تعزیرات حکومتی, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر