1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اردوهای راهیان نور فرصتی برای پیشبرد گام دوم انقلاب است/ اعزام 380 ساوجی به اردوهای راهیان نور در ایام نوروز

12 اسفند 1397 کد خبر : 9886111003

سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بسیاری بر آموزش ، تربیت و استفاده از جوانان به عنوان عامل اصلی موفقیت در گام دوم انقلاب دارند و اردوهای راهیان نور دانشجویی و دانش آموزی  فرصت مغتنمی برای پیشبرد گام دوم انقلاب  با دریافت ارزش های دفاع مقدس و الگو برداری از نخبگان گام اول انقلاب  یعنی شهدا توسط جوانان است.
وی افزود: ارتقای شاخص های فرهنگی توسعه کشور را در ابعاد گوناگون میسر می کند زیرا فرهنگ و عقیده ستون های توسعه همه جانبه هستند و در سفر چند روزه اردوهای راهیان نور برنامه ریزی شده است تا شرکت کنندگان از نمایشگاه‌های دفاع مقدس، برنامه شب خاطره و روایتگری و سایر برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی استفاده کنند.

 

سرهنگ دستجانی اردوی راهیان نور را قرارگاه بزرگ فرهنگی دانست و بیان کرد: در این قراگاه می توان جذابیت های معنوی و فرهنگی را برای نسل جوان بیشتر تبیین کرد تا در تهاجم فرهنگی دشمن، توان مقابله داشته باشد و بارها شاهد تحول جوانان به واسطه همین سفر و توجه شهدا بودیم.

وی با بیان اینکه تبیین فرهنگ ایثار، شهادت، جوانمردی، رشادت طلبی و تقویت باورهای دینی از اهداف این عملیات بزرگ فرهنگی است، ادامه داد: شهدا در پیشگاه خداوند جایگاه والایی دارند و در این سفر معنوی نسل جوان انقلاب با حماسه سازی دلیرمردان این سرزمین در طول هشت سال جنگ تحمیلی آشنا می شوند.

اردوی راهیان نور دانشجویی ساوه

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه با اشاره به اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانشجویی اظهار کرد:  80 دانشجوی خواهر در این کاروان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور صبح یکشنبه اعزام شدند و در مرحله دوم 80 دانشجوی برادر در تاریخ 16 اسفندماه 97 اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این سفر معنوی از مناطق طلائیه، هویزه، دهلاویه، یادمان شهدای عملیات رمضان و شلمچه بازدید می کنند، افزود: در مرحله سوم نیز همزمان با ایام نوروز 380 نفر بصورت خانوادگی، دوم فروردین ماه سال 98 اعزام می شوند.
انتهای پیام/
تگها: اردوهای راهیان نور ساوه, فرهنگی گام دوم انقلاب, سرهنگ دستجانی فرمانده بسیج ساوه, اخبار ساوه, دانشجوی ساوه, خواهر ساوه, برنامه متنوع

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر