1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تکمیل ساختمان جدید شهرداری ساوه آغاز شده است/ طلسم گرانی کالاها در ساوه شکسته ‌شود

20 اسفند 1397 کد خبر : 9886111026

 

به گزارش نارخبر، احمد حاج امینی، رئیس شورای اسلامی شهر ساوه در نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با خبرنگاران این شهرستان، گفت: موضوع ساختمان جدید شهرداری ساوه چند سالی است که به عنوان پروژه نیمه‌تمام شهر مطرح و مورد سؤال مردم شهر قرار گرفته است.

وی افزود: شورای اسلامی شهر ساوه در دوره پنجم به این نتیجه رسید که مسکوت ماندن این پروژه هدر دادن اموال بیت‌المال است لذا تمامی تلاش خود را جهت واگذاری یا اجرای طرح مشارکتی با بخش خصوصی یا دستگاهای دولتی بکار گرفت اما این امر محقق نشد.

حاج امینی تصریح کرد: مدیریت شهری در این دوره علیرغم تمامی مشکلات و محدودیت های مالی اقدام به تکمیل این پروژه نمود و هم اینک عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه در این نشست به تشریح اقدامات انجام شده مدیریت شهری از ابتدای فعالیت دوره پنجم پرداخت و افزود: امیدواریم با اجرای پروژه های بزرگی مانند احداث کمربندی های شهر که بر اساس نیاز مردم و شهر پیش بینی شده است، بتوانیم شهر را از ترافیک نجات دهیم.

 

طلسم گرانی کالاها در ساوه شکسته ‌شود

 سید مهدی حسینی شهردار ساوه نیز گفت: سالهاست که شاهد بالا بودن قیمت بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم در این شهر نسبت به دیگر شهرهای همجوار هستیم و این امر موجب شده تا به دلیل افزایش رغبت مردم این منطقه برای خرید از دیگر شهرستانها، سالانه بیش از 200 میلیارد تومان پول از ساوه خارج شود.

وی با بیان اینکه باید با تسهیل فضای رقابتی در بازار ساوه، عرضه کالاهای مورد نیاز مردم به نوعی از انحصار محدود خارج شود، افزود: تسهیل فضای رقابتی می‌تواند به عنوان علاجی برای کاهش قیمت ها و افزایش کیفیت کالاها در جهت منافع عموم مردم بعنوان مصرف کننده باشد.

 حسینی بیان کرد: هرچه رقابت در ساختار و عملکرد مراکز عرضه در بازار شهر بیشتر باشد، آنگاه رشد و توسعه در اقتصاد شهر بیشتر و به منافع مصرف کنندگان بیشتر توجه می شود.

حسینی احداث فروشگاههای بزرگ زنجیره ای را گامی موثر در جهت پایان دادن به گرانی ساوه نسبت به سایر شهرها دانست و اظهار کرد: هم اکنون سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث اولین مرکز هایپر در این شهر اعلام آمادگی کرده و ما بر این باوریم که باید از این فرصت برای حمایت از شهروندان و توسعه شهر به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: به علت اینکه اجناسی که در این بازار(هایپر) ارایه می‌شود متنوع است مردم می‌توانند با صرف وقت کمتری نسبت به خرید اقلام مورد نیاز خود از این بازار اقدام کنند و همچنین به علت تنوع اجناس و حاکم بودن فضای رقابتی مردم می‌توانند اقلام خود را با هزینه کمتر تهیه کنند.

شهردار ساوه گفت: گاهی اجناسی که در هایپر ارایه می‌شود از تولید به مصرف است و به قیمت کمتری از قیمت مغازه‌ها به فروش می‌رسد و به دلیل کم بودن قیمت برخی از کالاها در این مکان این امر می‌تواند نقش موثری در کنترل بازار شهر ایفا کند.

وی افزود: وقتی مردم ساوه بتوانند حجم زیادی از کالاهای اساسی زندگی خود را در این شهر فراهم کنند قطعا از خروج سالانه بیش از 200 میلیارد تومان پول از شهر جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 




تگها: شورای شهر ساوه, بازار ساوه, گرانی کالاها در ساوه, اخبار ساوه, احمد حاج امینی, سید مهدی حسینی شهردار ساوه, هایپر مشارکت ساوه, شهردار

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر