1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تعریف ۳۰ پروژه بزرگ در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ /اجرای طرح مطالعات اقتصادی و اشتغال‌زایی برای ۶۴ روستای استان مرکزی

3 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886111123

رقیه یادگاری رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص مهمترین اقدامات انجام‌شده در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۷ گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سطح روستاهای استان، برای ۶۴ روستا مطالعات اقتصادی و اشتغال‌زایی انجام دادیم.

وی افزود: از هر شهرستان یک دهستان انتخاب کردیم و برای آن دهستان طرح اشتغال‌زایی را تهیه کردیم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان مرکزی تصریح کرد: این طرح در فرمانداری‌ها مطرح می‌شود تا با دریافت نظرات نهایی شود و در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان تأییدیه نهایی بگیریم.

وی افزود: علاوه بر این ۶۴ روستا، طرح اشتغال‌زایی ۳۲۰ روستای دیگر هم به مناقصه گذاشته شد و به‌این‌ترتیب تا آینده‌ای نه‌چندان دور برای اکثر روستاهای بزرگ طرح اشتغال‌زایی تهیه خواهد شد.

یادگاری، در خصوص اهمیت اشتغال‌زایی روستاها عنوان کرد: این طرح ازاین‌جهت حائز اهمیت است که اگر قرار است در روستایی سرمایه‌گذاری شود در چه زمینه‌ای باشد و اگر تسهیلاتی به سرمایه‌گذاری داده می‌شود به کدام سمت‌وسو برود.

وی افزود: طرح اشتغال روستایی که یکی از طرح‌های مهم سازمان برنامه‌وبودجه استان است، راهنمایی است برای کسانی که می‌خواهند در روستاها سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان در خصوص طرح در دست اقدام توسعه شهرستان‌ها از دیدگاه آمایشی اظهار کرد: قبلاً طرح توسعه شهرستان داشتیم اما کمتر از دیدگاه آمایشی بوده است.

وی افزود: در دیدگاه آمایشی مکان‌یابی‌ها و استقرار فعالیت‌ها با توجه به آمایش سرزمین و منابع پایه موجود انجام می‌شود.

یادگاری عنوان کرد: پروپوزال و شرح خدمات و سایر مقدمات طرح انجام‌شده و سازمان برنامه‌وبودجه با کمک دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها این طرح را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی ۳۰ پروژه مهم استان را برای سال جاری مشخص کرده‌ایم که این پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری هستند؛ که پروژه‌های سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد.

یادگاری اظهار کرد: سال گذشته حدود ۲۴ نشست اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌ها تشکیل شد و مدیران کل موانع و مشکلات فعالین اقتصادی را می‌شنیدند و برای آن تصمیم‌گیری می‌کردند.

وی تأکید کرد: اهمیت این نشست‌ها به دلیل حضوران مدیران بود چراکه به‌این‌ترتیب امکان اجرایی شدن مصوبات بیشتر است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان  با اشاره به توزیع اعتبارات، تخصیص به طرح‌های عمرانی، نظارت بر طرح‌های عمرانی و ... به‌عنوان فعالیت روتین سازمان گفت: همچنین سال گذشته در دو نوبت به‌صورت فراگیر پروژه‌های مورد نظارت قرار گرفت، همچنین مدارس، حوزه‌های علمیه، اماکن ورزشی بیمارستان‌ها، تقاطع‌های غیر هم‌سطح و. .. به‌صورت بخشی مورد نظارت و بررسی فنی سازمان برنامه‌وبودجه استان قرار گرفت و مشکلات احتمالی آن در شورای فنی بررسی شد.


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر