1398/05/29
salamup.ir
nashrkhabar.ir

رمضان، ماه آزمایش بندگی و رشد معنوی است

17 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886111170

ماه رمضان نهمین ماه از ماههاى سال قمرى و بهترین و بافضیلت ترین ماه است که از آن به عنوان بهار قرآن یاد می شود و طبق روایات دربهای بهشت از اول تا آخر این ماه پرفضیلت باز است و بهشتی شدن آسانتر است .
حجت الاسلام مهدی محمدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک فرا رسیدن  ماه رمضان گفت: این ماه پرفضیلت، فرصتی است تا انسان بندگی خود را در بوته آزمایش قرار داده و رشد معنوی یابد ، در این ماه سختی داریم ولی خوشی پس از سختی ها نیز شیرین است.
وی افزود: برای رسیدن به هر خواسته ای باید تلاش کرد و در این ماه مبارک ، برای رضایت خداوند از خیلی حلال ها مثل خوردن و آشامیدن باید در مدت مشخصی پرهیز کرد و هر کار خیر ما در این ایام روزه داری ، ثواب چندبرابری دارد.

دفتر نماینده ولی فقیه ساوه حجت الاسلام محمدیحجت الاسلام محمدی با اشاره به اعمال سفارش شده در این ماه بیان کرد: رمضان بهار قرآن است ماهى که قرآن‏، براى راهنمایى مردم از جهالت شرک و بت پرستی و شناخت حق و باطل‏، در آن نازل شده است،  پس خواندن قرآن و درک مفاهيم بلند آن جزو بهترين عبادت ها محسوب میشود.
وی ادامه داد: در روایات آمده است که این ماه نزد خدا، بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعت هایش بهترین ساعات است پس تا حد توان باید کار خداپسندانه کرد.


این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در روایات آمده است درهاى بهشت در این ماه بسته نمی شود و سفره رحمت و مغفرت الهی به حدی گسترده است که همه انسانها را به سوی خود فرا می خواند.
وی افزود: روزه يکی از ستون های دين در کنار نماز، زکات، حج و ولايت است و وسیله ای برای سنجش استواری دين مومن است.
حجت الاسلام محمدی تاکید کرد: البته روزه داری فقط پرهیز از خوردن و آشامیدن نیست بلکه دوری از رذايل اخلاقی و ترک معصيت نیز باید توسط بندگان رعایت شود.
وی افزود: دعا کردن و استغفار نیز از دیگر اعمال این ماه است ، اهميت دعا در اسلام به عنوان اسلحه مومن مورد تاکید است و دعا برای توفيق عبادت، دعا برای درک ليله القدر و دعا برای درک شب عيد فطر سفارش شده است.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر