1398/05/29
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تهدید آمریکا توخالی و ناشی از استیصال و شکست های پی در پی است

20 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886111179

امام جمعه ساوه گفت: تهدید آمریکا توخالی و ناشی از استیصال و شکست های پی در پی است.

  حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساوه با اشاره به اولتیماتیوم ایران، با بیان اینکه اولتیماتوم آقای رئیس جمهور بسیار لازم بود، بیان کرد: یکسال از خروج یکجانبه آمریکا از یک معاهده بین المللی، مصوب در شورای امنیت سازمان ملل متحد می گذرد.

 

وی با تاکید بر اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز تنها راه غلبه بر شیاطین و کفار، ایستادگی است، گفت: تنها راه برون رفت و مقابله با تهدید و تحریم دشمن برخورد عزتمندانه، انقلابی و هوشمندانه است. حتی اگر قرار باشد مذاکره ای باشد که با دولت ترامپ نخواهد بود، باید از موضع عزت باشد. ذره ای کوتاه آمدن از عزت و منافع ملی، خیانت به کشور است.

 

خطیب جمعه ساوه اظهار کرد: ضمن حمایت از موضع رئیس جمهور به اقدام متقابل و جدی و قاطع بودن اولتیماتوم تاکید می کنیم.

 

امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه تهدید آمریکا توخالی و ناشی از استیصال و شکست های پی در پی است، اظهار کرد: کسانی که در تریبون ها و در روزنامه ها دل مردم را خالی می کنند تهدیدات دشمن را بزرگ نمایی می کنند و آرامش روانی مردم را با القای هراس از جنگ به هم می ریزند سرباز و پایگاه و سخنگوی دشمن اند و قرآن تکلیف آنها را مشخص کرده است.

 

خطیب جمعه ساوه افزود: جنگی نخواهد بود و آنچه عنوان می شود تهدید و عملیات روانی است. شکست کودتای آمریکایی در ونزوئلا، شکست آمریکا در مذاکرات با کره شمالی و آزمایش های جدید موشکی کره شمالی، شکست گفتگوهای تجاری آمریکا و چین و عقده های حقارت ناشی از شکست آمریکا در سوریه، یمن، عراق و در افغانستان و در لبنان و فلسطین، آمریکا را مستأصل و بیچاره کرده است.

 

وی با بیان اینکه یک تحلیل گر آمریکایی می گوید "توسل جان بولتون به استقرار روتین ناو لینکلن در منطقه استحفاظی سنتکام برای ترساندن ایران، یک تهدید توخالی و به طور خاصی ضعیف است" افزود: استراتژی نخ نمای جان بولتون و ترامپ عملیات روانی و القای دوگانه جنگ با سازش و تسلیم است. خانم نیکی هیلی در 26 مهر 97 در کنفرانس شارلوت اعلام کرد که "ماموریت من دیوانه نشان دادن ترامپ برای ترساندن کشورها بود. من هم همواره ترامپ را به عنوان فردی تند مزاج و غیرقابل پیش بینی در مذاکرات مطرح می کردم تا باعث ترس طرف دیگر شوم. این کار در چارچوب دیپلماسی مرد دیوانه صورت می گرفت".

 

وی گفت: پاسخ ملت و رهبر ما این است که اگر ترامپ دیوانه است ما عاقلیم اما سر دیوانه را چنان به سنگ می کوبیم که مغزش متلاشی شود.

 

امام جمعه ساوه در ادامه گفت: اگر بنا بر جنگ عزت و شرف باشد ما ملت علوی و حسینی هستیم که ثابت کردیم تا نابودی دشمن از پای نخواهیم نشست. ملت ما، رهبر مقتدر ما، ذلت سازش با دشمن و زانو زدن در برابر او را هرگز نخواهد پذیرفت.

 

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، به نزول کتاب های آسمانی در ماه رمضان (6 رمضان نزول تورات) (12 رمضان نزول انجیل) (18 رمضان نزول زبور) و شب های قدر و نزول قرآن اشاره کرد و گفت: ماه رمضان ماه صیام و شهرالاسلام یعنی تسلیم شدن در برابر ساحت قدس پروردگار است. روزه فقط بستن دهان از طعام نیست بلکه تمرین مبارزه با خواهش های نفسانی است لذا هدف روزه تقوی اعلام شد .

 

وی در ادامه گفت : ماه رمضان ماه گذشت، انفاق و ایثار و صدقه و به فکر دیگران بودن است. به افطاری دادن های ساده در مساجد و به کمک به آزای زندانیان جرائم غیرعمد اهتمام کنید.

 

امام جمعه ساوه در خصوص هشدار مقام معظم رهبری و مراجع معظم تقلید راجع به سالم سازی فضای مجازی گفت: براساس اصل 3 قانون اساسی که دولت قسم خورده به آن پایبند و پاسدار آن باشد یکی از وظائف مهم دولبت آن است که تمام امکانات کشور را برای ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی و ترویج ارزشهای دینی و مبارزه با فساد و تبهکاری اخلاقی بسیج کند. سوال اینجاست که چرا مسئولان هیچ توجهی به مبارزه با ولنگاری فرهنگی و اخلاقی نمی کنند.

 

وی گفت: رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید و دستگاه قضائی به این ولنگاری ها و رهاشدگی فضای مجازی انتقاد دارند. گناه این همه فسادهای اخلاقی، خیانت به همسر و طلاق به عهده مسئولان مرتبط است.

 

امام جمعه ساوه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب علوم دینی اشاره و بر لزوم پرهیز از سیاه نمایی در خصوص فاصله گرفتن مردم از روحانیت تاکید کرد و گفت: نمونه علاقه مردم به روحانیت تشییع جنازه باشکوه طلبه شهید همدانی است. اگر تنفری وجود دارد، از فلان روحانی نمای خائن و اشرافی و سوء استفاده چی از لباس روحانیت است.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب وظیفه حوزه ها را علاوه بر آموزش اسلام تلاش برای تحقق عملی ارزشهای اسلامی دانستند. اینکه فقط یک منبری برویم و کلاس درس فقه و اصول یا تفسیر، اما هیچ تلاشی برای اصلاح جامعه، مجاهدتی برای تحقق عدالت اجتماعی و تحقق سبک زندگی اسلامی در زندگی مردم نداشته باشیم خلاف حقیقت اسلام و زندگی و سیره انبیاء است. آموزش معارف اسلامی مقدمه ای برای تحقق آن ارزشهاست.

 

امام جمعه ساوه در ادامه به گلایه های مردم از وضعیت بازار اشاره کرد و گفت: نباید اصناف بی انصافی کنند. اصناف و بازاریان همیشه کمک کار اسلام و نظام اسلامی و مردم بودند. یادتان است زمان جنگ و دفاع مقدس و زلزله و سیل چقدر کمک می کردید. الان هم به کمک نظام اسلامی بیایید. دولت هم متاسفانه گاهی خودش منشأ برخی گرانی هاست و هم در نظارت و برخورد با گران فروشان و محتکران جدی نیست. مردم از دولت توقع دارند وضعیت معیشت آنها را درک کند. ناهماهنگی وزرای اقتصادی مشکل دیگری است که موجب متلاطم شدن بازار شده است.

 

انتهای پیاماخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر