1399/03/16
salamup.ir
nashrkhabar.ir

جمع‌آوری روزانه یک تن زباله عفونی در ساوه

25 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886111191

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه گفت: روزانه یک تن زباله عفونی در سطح این شهر جمع آوری می‌شود.

 

محسن مددی در جلسه هماهنگی مراکز درمانی شهر با مدیریت پسماند شهرداری جهت ساماندهی زباله های عفونی، گفت: از این میزان زباله عفونی حدود 700 کیلوگرم آن از بیمارستان‌ها و حدود 300 کیلوگرم آن از درمانگاه و مطب پزشکان جمع آوری می شود.

 

وی ادامه داد: تفکیک زباله‌های بخش درمان اعم از عفونی و عادی و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی بر عهده واحدهای درمانی است و سازمان مدیریت پسماند شهرداری براساس قانون، وظیفه حمل، دفن و یا امحاء این زباله ها را برعهده دارد.

 

مددی با بیان اینکه مرجع نظارت بر این موضوع سازمان محیط زیست است، تصریح کرد: عمده مشکل موجود در این زمینه بحث هزینه است، چراکه سیستم حمل و دفن این زباله ها با سایر زباله های شهری متفاوت بوده و تعرفه آن از زباله های عادی بیشتر است.

 

وی یادآور شد: اگر زباله های بیمارستانی به درستی مدیریت و دفع نشود به عنوان یکی از مهمترین معضلات جوامع شهری به عنوان تهدیدی برای سلامت شهروندان محسوب می شود لذا باید ایمن سازی شده و تحت شرایطی خاص دفع شوند.

 

مددی اظهار کرد: براساس تعریف ارائه شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وسایل آلوده به خون و ترشحات بیمار، بافت ها و پسماندهای جراحی، انواع سرنگ، آنژیوکت، باند، پنبه، زواید تزریقات و پانسمان، دستکش ها، ست و کیسه خون، ماسک بیمار، انواع وسایل برنده، پسماندهای دارویی، انواع سوند و حتی پسمانده غذای بیماران عفونی جزو زباله های عفونی و بیمارستانی محسوب می شوند.

 

در ادامه این جلسه تعیین بهای خدمات جمع‌آوری و دفن پسماندهای ویژه در سالجاری به ازای هر کیلوگرم مورد بررسی قرار گرفت./ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر