1398/06/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تروریست خواندن سپاه، نشانه اوج عصبانیت دشمنان است

2 خرداد 1398 کد خبر : 9886111213

به گزارش نارخبر، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در آیین گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر در سالن سلمان ساوجی ساوه گفت: موفقیت های  امروز محور مقاومت در منطقه نیز متاثر از پیروزی رزمندگان در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر است و اگر سپاه را تروریست می خوانند ، نشانه اوج عصبانیت دشمنان است .

وی با اشاره به اینکه در آزادسازی خرمشهر همه نیروهای مسلح ید واحده شدند، افزود: اکنون این  اتحاد در منطقه با رزمندگان لبنانی، افغانی، عراقی، سوری ، پاکستانی و سایر کشورها قویتر شده است و ایران اسلامی در اوج قدرت ایستاده و هیچ قدرتی جرات حمله به ایران را ندارد.

سردار فضلی بیان کرد: عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد سمبل مقاومت ملت ایران علیه جبهه کفر بود.

وی ادامه داد: این عملیات در سه مرحله طراحی شد اما در چهار مرحله شامل عبور از رودخانه کارون و رسیدن به جاده اهواز خرمشهر، رسیدن به مرزهای بین المللی، شکستن همینه دشمن و ورود به خرمشهر اجرایی شد.

این فرمانده دفاع مقدس پیش بینی یک عملیات پشتیبانی را از دیگر ماموریت های این عملیات بیان کرد و افزود: با انتخاب فکه به عنوان منطقه عملیاتی پشتیبانی و تشکیل چهار قرارگاه عملیاتی مشترک سپاه و ارتش شامل قرارگاه فتح، مصر، قدس و فجر با گردان های رزمی و دفاعی، ترکیب مبارکی از رزمندگان سپاه، ارتش، بسیج را شکل شد و به عنوان ید واحده عملیات را اجرا کردند.

سردار فضلی تاکید کرد: با جانفشانی و مجاهدت رزمندگان اسلام در آزاد سازی خرمشهر به گونه ای عمل شد که دشمن جز تلفات جانی و مالی چیز دیگری نداشت و روز به روز توان رژیم بعث عراق تحلیل می رفت و مناطقی که دشمن بدان تجاوز کرده بود به تصرف رزمندگان اسلام در می آمد.

وی ادامه داد: خرمشهر نماد مقاومت و ایثار ملت ایران است چرا که مقاومت رزمندگان و مردم خرمشهر امید عراقی‌ها را ناامید کرد و تمام معادلات دشمن را بر هم زد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه گفت: اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر فراز مسجد جامع شهر خرمشهر امداد الهی بود که با جانفشانی رزمندگان اسلام محقق شد و ملت ایران طعم شیرین مقاومت و پایداری را چشیدند.

وی تاکید کرد: به فرموده امام راحل خرمشهر را خدا آزاد کرد و اگر امداد الهی نبود امکان رهایی این شهر از اشغال رژیم بعث عراق وجود نداشت.

سردار فضلی با تأکید بر اینکه در فتح خرمشهر، ارزش های اسلامی فتح شد، افزود: ملت ایران در فتح خرمشهر به تمامی اهداف خود دست یافت و ۵۴۰۰ کیلومتر از جغرافیای سرزمینی ایران آزاد شد و مرزهای اشغال شده به تصرف سپاه اسلام درآمد و بیش از ۲۰ هزار اسیر و ۱۶ هزار کشته و زخمی ارتش بعث بر جای گذاشت.

مقاومت و پایداری رمز پیروزی در جنگ نظامی و اقتصادی

سردار فضلی در ادامه با تأکید بر اینکه ملت ایران در جنگ نظامی با مقاومت و پایداری پیروز شد، افزود: در جنگ اقتصادی نیز با مقاومت و پایداری پیروز خواهیم شد.

وی گفت: اگر تهدیدات دشمن امروز فقط توخالی است و جرات حمله نظامی ندارد به برکت فتح خرمشهر و قدرت بازدارندگی ملت ایران است.

به گفته سردار فضلی امروز ملت ایران گرچه با مشکلات فراوانی مواجه است اما همواره پای آرمان های انقلاب و نظام ایستاده است.

سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی  فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: سوم خرداد از ایام الهی است زیرا در این روز  ملت ایران به عزت و عظمت دست یافت و دشمنان مایوس شدند و امام خمینی(ره) پیام داد:" خرمشهر را خدا آزاد کرد".

وی افزود: در سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر ایران اسلامی به دنیا فهماند که انقلاب با تمام دشمنی های استکبار جهانی شکست نمی پذیرد و می ماند.

سرهنگ دستجانی بیان کرد: یادآوری خاطرات آن دوران سراسر افتخار در  آیین گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر، گامی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و با بزرگداشت خاطرات آن دوران به دشمنان ثابت می شود که گام دوم انقلاب را محکم تر از گام اول خواهیم برداشت.

گفتنی است در پایان این مراسم  از خانواده معظم شهدای عملیات بیت المقدس با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

سردار فضلی همایش سوم خرداد ساوه

سردار فضلی همایش سوم خرداد ساوه

سردار فضلی همایش سوم خرداد ساوهانتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر