1399/03/16
salamup.ir
nashrkhabar.ir

معاونت بازرگانی نباید منجر به بزرگ شدن تشکیلات دولت شود/ صرف یک معاونت بدون بار مالی مشکلی ایجاد نمی کند

7 خرداد 1398 کد خبر : 9886111224

محمد رضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تفکیک وزارتخانه صمت و تشکیل معاونت بازرگانی گفت: ما نباید به دنبال بزرگ شدن دولت باشیم و اصل ۴۴ هم همین را می خواهد. به همین خاطر نمایندگان با تفکیک وزارت صمت مخالف هستند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: تشکیل معاونت بازرگانی به شرطی که به طور کامل بتواند بازار را کنترل کند و منجر به بزرگتر شدن تشکیلات هم نشود و در واقع مشکلی به مشکلات افزونتر نکند می تواند راه حل باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تشکیل وزارتخانه تحت هیچ شرایطی به صلاح نبود، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رئیس جمهور طبق قانون می تواند معاونتی با تشکیلات اجرایی ایجادکند گفت: رئیس جمهور قبلا معاون اجرایی داشت و می تواند بخش بازرگانی را به معاون اجرایی تفویض کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن بیان کرد: اینکه این کار تا چه حد می تواند موفق باشد و یا اینکه وزیر مربوطه نمی تواند انجامش دهد بحث دیگری است. صرف ایجاد معاونت ها اگر بار مالی نداشته باشد خیلی مشکلی ایجاد نمی کند. البته باید برای اضافه شدن معاونت به رئیس جمهور به قانون مراجعه کرد و بررسی شود که آیا تشکیل این معاونت مصوبه می خواهد یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: نظر بر این است که معاونت قوی ای برای وزارت صمت در ساختمان جدا از وزارت خانه انتخاب شود تا حکم یک وزیر را داشته باشد ولی در نهایت وزیر سر جای خودش هست و ساختار تغییری نکند.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر