1398/08/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

معامله قرن، بزرگترین خیانت قرن حاضر است

10 خرداد 1398 کد خبر : 9886111231

 حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی امام جمعه موقت ساوه در خطبه های این هفته نماز جمعه ساوه گفت: معامله قرن که موجب به رسمیت شناختن اسرائیل می شود، بزرگترین خیانت قرن حاضر محسوب می‌شود و محکوم به شکست است.

 وی افزود: طرح معامله قرن که به ذلت و خواری مردم فلسطین می انجامد محکوم است چرا که در این طرح، فلسطین حق داشتن ارتش را ندارد و مردم آواره فلسطین حق بازگشت به سرزمین خود را نیز ندارند.

یعقوبی بیان کرد: در این طرح حماس باید سلاح خود را تحویل داده و بر زمین بگذارد و قدس به عنوان پایتخت رسمی اسرائیل شناخته می‌شود. فلسطینیان حق خرید منازل یهودیان را ندارند اما یهودیان از این حق برخوردار هستند.

وی در ادامه گفت: دلیل دشمنی ملت ایران با استکبار جهانی این است که هر جا ظلمی وجود دارد پای آمریکا و غرب را در میان می‌بینیم و به همین دلیل از مردم مظلوم سوریه، یمن و عراق، لبنان، افغانستان و فلسطین دفاع خواهیم کرد. جمهوری اسلامی افتخار پیروی از امیر المومنین علیه السلام را دارد.

خطیب موقت جمعه ساوه در ادامه گفت: مردم ایران مانند امیر المومنین برای تحقق عدالت اجتماعی ۴۰ سال است که در دفاع از مردم مظلوم منطقه در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و با دهان روزه راهپیمایی باشکوه را برگزار می‌کنند و این مهم روز قدس را به یک گفتمان جهانی تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: دولت‌های غربی مدعی عدالت اجتماعی از رژیمی حمایت می‌کنند که قریب به یک قرن است که ملتی را به ناحق از خانه و کاشانه‌اش آواره ساخته‌اند. حمایت از چنین رژیم‌هایی با کدام حقوق بشر و عدالت اجتماعی سازگار است، این کارنامه دنیای مدعی دموکراسی آزادی و حقوق بشر است.

یعقوبی افزود: اما کارنامه ملت ایران در رابطه با عدالت اجتماعی کارنامه قابل قبولی است زیرا ملت ایران نظامی را پایه ریزی کرد که در راس حکومت آن امام و رهبر عدالتخواهی قرار دارد که دنیا نظیرش را به خود ندیده است. جمهوری اسلامی از روز اول برای احقاق حقوق مظلومان عالم بویژه مردم مظلوم فلسطین بپاخاسته و سیاست خارجی خود را از امام عدالتخواه خود گرفته است.

او گفت: سازمان‌های عریض و طویلی در دنیا مثل سازمان ملل، شورای امنیت یا حقوق بشر به وجود آمده‌اند تا عدالت اجتماعی را تحقق بخشند اما چه سهمی در تحقق عدالت اجتماعی دارند. جنگ حق و باطل در طول تاریخ بر سر تحقق عدالت اجتماعی بوده است. ستمگران عالم با انسان عادل مخالف نیستند بلکه با انسان عدالتخواه مخالف هستند زیرا انسان عدالتخواه هم قطعا عادل است و هم می‌خواهد عدالت را در جامعه پیاده کند.

وی گفت: فلسفه اصلی تشکیل هر حکومتی تحقق عدالت اجتماعی است زیرا آنچه جامعه را به صلاح و سعادت می‌رساند اجرای این مهم است فلذا افرادی که منافع مادی آنها در تعارض و تضاد با عدالت است اجازه نخواهند داد عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند.

امام جمعه موقت ساوه همچنین خواستار برزگداشت آئین سالروز ارتحال امام راحل شد و افزود: امام راحل معمار کبیر انقلاب اسلامی نهضتی را بنا نهاد که الگویی برای تمام آزادیخواهان جهان اسلام است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن روز دخانیات گفت: سالانه 10 هزار میلیارد تومان در کشور صرف هزینه های دخانیات می شود که این مبلغ معادل اعتباری است که دولت برای اجرای طرح تحول سلامت در کشور تخصیص داده است. دخانیات دروازه بلای خانمان سوز اعتیاد است و باید جوانان و خانواده ها در این خصوص هوشیار باشند.
تگها: یعقوبی امام جمعه موقت ساوه, فلسطین, ساوه, اسرائیل, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر