1398/08/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

پرداخت بهای گندم در کوتاه‌ترین زمان به کشاورزان/خرید ۲۲۰۰ تن گندم در استان مرکزی

19 خرداد 1398 کد خبر : 9886111257

جواد حسنی مديركل غله استان مرکزی امروز در دومین کارگروه خريد غلات و دانه‌های روغني استان مركزي گفت: با توجه به اهمیت خرید گندم و دانه‌های روغنی مقررشده است برای پیگیری موضوعات پیرامون، کارگروه خريد غلات و دانه‌های روغني استان هر هفته برگزار شود.

حسنی با اشاره به اینکه کار خرید گندم در استان مرکزی از ۱۰ خردادماه از شهرستان ساوه آغاز و تا شهریورماه ادامه دارد، اظهار کرد: تاکنون ۲۲۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری‌شده است.

وی بابیان اینکه ساعت کار سیلو از ۷ و ۳۰ دقیقه تا غروب آفتاب ادامه دارد، افزود: جزو الزامات است در صورت نیاز افزایش ساعات کار سیلوها بر اساس تصمیم‌گیری که در کارگروه گرفته می‌شود زمان فعالیت سیلوها افزایش پیدا کند.

مديركل غله استان مرکزی با تأکید بر اینکه امسال بهای گندم خریداری‌شده در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود بیان کرد: مقررشده است بهای گندم خریداری‌شده در یک بازه یک‌هفته‌ای به‌صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شود.

حسنی به موضوع پرداخت کرایه حمل گندم کشاورزان به سیلو هم اشاره‌ای کرد و گفت: قرار شد غله استان مرکزی با توضیحاتی که برای شرکت بازرگانی دولت ایران می‌آورد با توجه به بعد مسافتی که طی می‌شود یک حداقل و حداکثری را به‌عنوان کرایه برای کشاورزان در نظر بگیرد.

وی قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۷۰۰ تومان و برای دانه‌های روغنی ۳۴۴۰ تومان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۲۰تن دانه‌های روغنی و ۳۵۰ هزار تن گندم در استان از کشاورزان خریداری شود.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر