1398/08/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

وزیر بهداشت فردا به ساوه و زرندیه سفر می کند

29 خرداد 1398 کد خبر : 9886111287

 نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت فردا (30 خردادماه) به ساوه و زرندیه سفر می‌کند.

محمدرضا منصوری  اظهار کرد: در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ساوه و زرندیه دو طرح درمانی کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی احداث بیمارستان آموزشی 250 تختخوابی ساوه وابسته به دانشکده علوم پزشکی آغاز و کلنگ آن توسط مقام عالی وزارت بهداشت به زمین زده خواهد شد.

وی تصریح کرد: احداث این بیمارستان که از آروزهای دیرینه بیش از 40 ساله مردم ساوه است زمینه ساز ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه خواهد شد.

منصوری بیان کرد: افتتاح یک طرح درمانی در شهر پرندک از توابع شهرستان زرندیه و نیز بازدید از 24 درمانگاه احداث شده در ساوه و زرندیه از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت است.

وی افزود: با وجود اینکه دولت و مجلس به دلیل محدودیت منابع مالی زیر بار اجرای هیچ طرح عمرانی نمی رفتند، اما با پیگیری های صورت گرفته و با تخصیص اعتبار ملی در ردیف بودجه سال 1398 به منظور احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدرس در ساوه که به تصویب مجلس و دولت رسید و با واگذاری زمین مورد نیاز برای احداث این طرح درمانی، عملیات اجرایی آن در زمینی به وسعت 50 هزار متر مربع و زیربنایی به مساحت 30 هزار متر مربع آغاز خواهد شد.

منصوری همچنین از افتتاح بیمارستان امام رضا (ع) شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه و نیز درمانگاه تخصصی شهر پرندک از توابع این شهرستان با حضور وزیر بهداشت خبر داد و افزود: عملیات اجرایی بیمارستان امام رضا(ع) توسط وزارت راه و شهرسازی انجام و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده و در سفر وزیر بهداشت به زرندیه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت./ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر