1399/01/19
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مرکز نیکوکاری فاطمه زهرا(س) ساوه افتتاح شد

2 مرداد 1398 کد خبر : 9886111394

در مراسمی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان مرکز نیکوکاری فاطمه زهرا(س) ساوه افتتاح شد.

فرماندار ساوه در این آئین با اشاره به اینکه پایه گذاری نهادهای انقلابی با درایت و دوراندیشی امام راحل صورت گرفت، افزود: هرچه زمان می گذرد بیشتر به درایت و دوراندیشی معمار کبیر انقلاب در پایه گذاری نهادهای انقلابی و حمایتی نظیر کمیته امداد پی می بریم.

علی میرزایی در ادامه واگذاری امور به مردم را از برکات نظام اسلامی دانست و افزود: مردم محوری از سیاست های اصلی نظام است و تاسیس نهادهای انقلابی به مشارکت بیشتر مردم در مدیریت کشور جامه عمل پوشاند.

وی خاستگاه اصلی کمیته امداد را ماهیت مردمی و تلاش برای حفظ و تقویت پیوندهای مردمی با نظام دانست و افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری اقدامی راهبردی و کارساز است زیرا مروج فرهنگ خیرخواهانه است.

فرماندار ساوه از مراکز نیکوکاری به عنوان پلی برای ارتباط گیری با جامعه خیران دانست و افزود: مردم پشتوانه اصلی کمیته امداد هستند و با مشارکت مردم و جذب خیرین بخش اعظمی از نیازهای محرومین برطرف خواهد شد.

وی تقویت فرهنگ کارآفرینی، آموزش، اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف را از دیگر ماموریت های مراکز نیکوکاری برشمرد و افزود:  تلاش برای ایجاد ۱۶ مرکز نیکوکاری در شهرستان ساوه اقدام ارزشمندی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه نیز واگذاری کارها به مردم را از سیاست‌های کمیته امداد دانست و افزود: چهار مرکز نیکوکاری در شهرستان فعال هستند و و تا پایان سال ۱۶ مرکز افتتاح می‌شود تا هر محله دارای یک مرکز نیکوکاری شود.

عباس محمدی هزاوه افزود: با بهره گیری از ظرفیت حوزه علمیه خواهران ساوه شاهد افتتاح یک مرکز نیکوکاری در این مجموعه دینی هستیم و رویکرد عمده آن تمرکز بر مشکلات بانوان و کمک گیری از خیرین برای برطرف کردن نیازهای آنهاست.

وی گفت: مرکز نیکوکاری نوعی امداد محله محسوب شده تا با پرهیز از بروکراسی‌ها در کمترین زمان به مردم خدمات لازم ارائه شود و این پنجمین مرکز نیکوکاری است که در ساوه افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر