1399/04/23
salamup.ir
nashrkhabar.ir

بي اعتمادي به اروپا مبناي قرآني دارد

14 مرداد 1398 کد خبر : 9886111427

به گزارش نارخبر، آیت الله  کاظم سپاسی آشتیانی ، مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی در دیدار با فعالان مذهبی و فرهنگی ساوه در محل سپاه ناحیه ساوه گفت: دلیل اینکه رهبر معظم انقلاب اروپا را غیر قابل اعتماد می دانند مبنای قرآنی دارد زیرا اروپا ، دوست دشمن واقعی ما یعنی آمریکا است.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم بر تقوای سیاسی تاکید دارد و مومنین را از اعتماد و دوستی با کفار برحذر می دارد و کسی که با دشمن شما دوست باشد نمی تواند دوست شما باشد البته منظور دشمنی حق با باطل است.

آیت الله  سپاسی آشتیانی بیان کرد: کسی با ادعای دوستی دارد ولی با دشمن ، هم کاسه است در واقع به دنبال فرصتی برای ضربه زدن است .

وی ادامه داد: طبق قرآن وقتی با کفار دوست شوید ، حجتی بر اثبات بی ایمانی می شود و ایمان واقعی برای کسانی است که بین خدا و رسولش تفرقه نیندازد.

آيت الله سپاسي ساوه

 

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی اظهار کرد: مومن باید تقوای سیاسی و بصیرت داشته باشد ، درد بزرگ امروز ما ، پایین بودن مطالعه حتی در جمع طلاب است .

وی افزود : وقتی یک مسئول عالی رتبه کشور فرق مذاکره و نصیحت را نمی داند و مدعی مذاکره امام حسین (ع) با عمربن سعد در شب عاشورا می شود، مشخص است که مطالعه کافی نداشته است درحالیکه رهبر معظم انقلاب بر جنبه نصیحت و اندرز آن ملاقات تصریح کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: ایمان باید در رفتار انسان نمود داشته باشد ، ممکن است فردی مومن باشد که از مسلم بالاتر است ولی هنوز به سطح تقوا نرسیده باشد .

وی ادامه داد: التزام به ایمان واقعی، لرزش گاهی است که حتی مومنین را می لغزاند پس باید مراقب بود.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر