1399/03/10
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دانش آموزان روستایی ساوه با مشکل آموزش اینترنتی مواجه هستند/ خیران به کمک دانش آموزان محروم بشتابند

15 اردیبهشت 1399 کد خبر : 9886111776

بی شک معلمان یکی از موثرترین قشرهای جامعه هستند که در صورت حمایت و رفع دغدغه های جانبی می توانند به رسالت خود در آموزش و تربیت نسل آینده به خوبی بپردازند، باخبر شدیم فرهنگیان ساوجی برای کمک به حفظ سلامت دانش آموزان کارگاه تولید ماسک افتتاح کردند به جمع آنها رفتیم و گفتگویی با آنها داشتیم.

 

ابراهیم معصومی کارشناس ارشد آموزش ابتدایی ساوه و از فعالان عرصه های مختلف فرهنگی به خبرنگار نارخبر گفت: نبود اینترنت پرسرعت و امکان اتصال دانش آموزان به سامانه شاد در مناطق روستایی مشکلاتی را ایجاد کرده است که مسئولان اداره مخابرات باید در حل آن فعال باشند.

وی افزود: نبود سواددرسانه ای به خصوص برای دانش آموزان اتباع ، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است حتی بعضی خانواده ها نحوه استفاده از اینترنت را ندارند.

معصومی که بعنوان مسئول کارگاه تولید ماسک آموزش و پرورش ساوه نیز فعالیت دارد، بیان کرد: یکی از دغدغه های مدیریت محترم آموزش و پرورش ساوه ، سلامت دانش آموزان بود و با پیگیری ها، مجوز لازم برای کارگاه تولید ماسک دانش آموزان اخذ شد.

وی ادامه داد:۱۴ چرخ خیاطی توسط همکاران تهیه شد و روزانه ۲۰ نفر مشغول تولید ماسک هستند.

 

 

اکبر اولاد مدیر دبستان امیر کبیر ساوه که در کارگاه تولید ماسک برای حفظ سلامت دانش آموزان فعالیت می کند نیز گفت: مدرسه ما چون اتباع خارجی و بچه های کار بیشتر دارد ، ریسک آلودگی بیشتر است.

وی افزود: سطح مالی خانواده ها پایین است و امکان اتصال به اینترنت و استفاده از سامانه آموزشی شاد ندارند و از خیران دعوت می کنیم که دانش آموزان مدارس را حمایت کنند.

 

خانم هاشمی مدیر مدرسه شهید نامجو لالایین  نیز گفت: علاوه بر مشکلاتی که همکاران گفتند، مشکل روستای محل خدمت ما، ریزش پل و دور شدن مسافت برای دسترسی به روستا است.

وی افزود: این پل هر سال در فصل بارش ، ریزش می کند و با خاک توسط راهداری پر می شود و از لوله و پل مناسب استفاده نمی شود.

این مدیر مدرسه که در کارگاه تولید ماسک نیز فعال است بیان کرد: از مسئولین می خواهیم این مشکل را بصورت دائمی حل کنند و هر سال با این مشکل مواجه نشویم.

 

 

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر