1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

طرح بتن فشرده بجای آسفالت بطور پایلوت در ساوه اجرا می شود

13 مرداد 1392 کد خبر : 98861177

ایران,ساوه,خبر,بتن,آسفالت ,فشردهایران,ساوه,خبر,بتن,آسفالت ,فشرده

 

 معاون عمرانی شهرداری ساوه "مجید نظری" افزود: هم اکنون عملیات خاکبرداری پروژه راه دسترسی شهرک فجر ساوه به پل الغدیر با وجود ناهموار بودن این مسیر به طول دو کیلومتر پایان یافته است.

وی بیان کرد: در این پروژه از لایه های بتنی فشرده غلتکی به جای آسفالت در راه استفاده می شود که این نوع از بتن، دوام بسیار بالا و هزینه کمتری نسبت به آسفالت دارد که می تواند ارزش افزوده بالایی را داشته باشد.

وی با اشاره به در دسترس بودن مصالح در این روش، گفت: سیمان به اندازه کافی در کشور وجود دارد و دانش فنی و ظرفیت سازی خوبی برای تولید این بتن در کشور ایجاد شده است به همین دلیل برنامه ریزی شده که از این رویه های بتنی به جای آسفالت در فضاهای شهری و راهسازی استفاده شود.

نظری ادامه داد: با توجه به مسائل زیست محیطی ناشی از آسفالت در کنار دوام اندک آن در برابر تغییرات جوی، ضربه پذیری و سایش، موضوع بتن فشرده از دهه های گذشته در برخی کشورهای توسعه یافته مورد توجه قرار گرفت و هم اکنون نیز در برخی مناطق کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه برای نخستین بار در ساوه اجرا و در هفته دولت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، افزود: راه دسترسی شهرک فجر ساوه به پل الغدیر با هدف کاهش بار ترافیکی شهر ساوه احداث می شود.

به گفته وی، احداث کنار گذر و راه های دسترسی در حاشیه شهر برای جلوگیری از ورود وسائط نقلیه به مرکز شهر از برنامه های مهم شهرداری ساوه است.
تگها: ایران, ساوه, خبر, بتن, آسفالت, فشرده

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر