1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

130نفر در استان مرکزی برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند

10 فروردین 1393 کد خبر : 988611915

130نفر در استان مرکزی برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند

به گزارش خبرنگار دیار آفتاب در ساوه ،در حاشیه بازدید از اداره ثبت احوال شهرستان ساوه مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت:تاکنون 130نفر در استان مرکزی برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند.

مهدی چقایی افزود:ثبت نام کارت هوشمند ملی فقط از طریق خود اشخاص از طریق سامانه اینترنتی و یا دفاتر پیشخوان دولت امکانپذیر است و کافی‌نت‌ها مجوز ثبت نام ندارند.

وی تأمین اعتبارات لازم برای تجهیز را از مشکلاتی دانست که در راه صدور کارت هوشمند ملی وجود دارد و بیان کرد: با این وجود استان مرکزی در حوزه تأمین زیرساخت‌های صدور کارت هوشمند ملی از استان‌های پیشرو بوده است.

چقایی با اشاره به ماده 46 برنامه پنجم توسعه کشور گفت: بر این اساس متولی صدور کارت هوشمند ملی سازمان ثبت احوال است و این سازمان باید تا پایان برنامه پنجم توسعه کارت هوشمند ملی را برای همه مردم صادر کند.

وی خدمات رسانی بهتر وصرفه جویی را از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت:با صدور کارت هوشمند، این کارت جایگزین کارت ملی و تمامی کارت‌های الکترونیکی شامل کارت سوخت، بانکی و نظیر آن خواهد شد.

چقایی با اشاره به ارزیابی کشوری ادارات کل ثبت احوال گفت: در ارزیابی‌ سازمان ثبت احوال کشور در سال 1392 اداره کلثبت احوال استان مرکزی موفق به کسب رتبه اول در بین ادارات کل استان‌ها در موضوع بالاترین ثبت وفات در مهلت قانونی شد و همچنین در ارزیابی کلی فعالیت‌های صورت گرفته در سال 92 رتبه دوم را در بین ادارات کل استان‌ها از آن خود کرد.

 

وی در پایان از کاهش 55درصدی آمار طلاق در ساوه ابراز خرسندی کرد.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر