1398/11/30
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تامین سلامت زیربنای توسعه جامعه است

19 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988612264

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: تامین سلامت زیربنای توسعه جامعه است و انسان سالم باعث پویایی و بالندگی جامعه می شود.

جلیل کوهپایه زاده اصفهانی بیان کرد: تأمین زیرساخت های مناسب برای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه وظیفه مهمی است که هم مسوولان باید به آن اهتمام داشته باشند.

 

وی بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت، بستر لازم را برای مهار هزینه های درمانی و خدمتگزاری تخصصی به بیمار در عرصه بهداشت و درمان ایجاد می کند.

 

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های دولتی ساوه و زرندیه، گفت: این طرح با هدف اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری در منشور سلامت که در فروردین امسال ابلاغ شده برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور به مرحله اجرا درآمده است.

 

کوهپایه زاده اصفهانی افزود: با اجرای این طرح همه مردم در مراجعه به بیمارستان های دولتی فقط 10 درصد هزینه خدمات را پرداخت می کنند و در صورتی که جزو خانواده کمیته امداد، زیر پوشش سازمان بهزیستی یا عشایر باشند، سهم پرداختی آنها برای دریافت خدمات بستری در بیمارستان های دولتی پنج درصد است.

 

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد: در گذشته برخی بیمارستان ها بیماران را برای تهیه دارو، ملزومات پزشکی، آزمایشگاه و خدمات تشخیصی به خارج از بیمارستان ها ارجاع می دادند و به این ترتیب هزینه های زیادی به مردم تحمیل می شد.

 

وی اظهار کرد: خدمت دیگری که در طرح تحول نظام سلامت به مردم ارائه می شود، رایگان شدن خدمات زایمان طبیعی است که اجرای آن موجب بهبود خدمات زایمان طبیعی در بیمارستان ها و تشویق به این نوع زایمان می شود.

 

کوهپایه زاده اصفهانی ضمن تشریح جزئیات اجرای طرح تحول نظام سلامت، افزود: ابلاغ سیاست های کلان سلامت توسط مقام معظم رهبری در فصول چهارده گانه بهترین فرصت برای اصلاح نواقص این حوزه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا
تگها: اخبار ساوه, خبر جدید, ساوه نیوز, ساوه, شهر ساوه, عکس جالب, خبر فوری, خبر روز, استان مرکزی, کوهپایه زاده, تامین سلامت زیربنای توسعه جامعه است

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر