1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

برخی مردم ساوه از افزایش نرخ کرایه اتوبوس های درون شهری گله مندند

4 اردیبهشت 1392 کد خبر : 9886123

یک شهروند ساوجی گفت: من یک کارگر و دارای دو فرزند دانش آموز هستم که به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانستم برای آنان سرویس ایاب و ذهاب تهیه کنم.

ˈعزت بیاتیˈ افزود: ارائه خدمات اتوبوسرانی بخشی از مشکلات ما در این خصوص را رفع می کرد بطوری که فرزندانم با استفاده از اتوبوس های زیر نظر شهرداری با کمترین هزینه جابجا می شدند.

وی بیان کرد: شاید 500 ریال افزایش نرخ کرایه ها برای برخی مردم و مسوولان رقم ناچیزی باشد اما در زندگی کارگری بی تاثیر نیست چون این امر با افزایش نرخ کرایه تاکسی ها همراه خواهد شد.

هفته گذشته (29 فروردین) نرخ کرایه جابجایی هر مسافر توسط اتوبوس های درون شهری ساوه با اخذ مجوزهای لازم از یک هزار و 500 ریال به دو هزار ریال افزایش یافت.

دیگر شهروند ساوه ای نیز گفت: افزایش کیفیت خدمات نیز خواست مردم است و امیدواریم با افزایش نرخ، شاهد ارائه خدمات مطلوب تری از اتوبوسرانی ساوه باشیم.

ˈاصغر محترمیˈ افزود: برخی از اتوبوس های قدیمی این سازمان فاقد سیستم خنک کننده بوده و نظافت فضای داخل آنها نیز مناسب نیست.

به گفته وی، با افزایش نرخ کرایه اتوبوس های درون شهری باید ارائه خدمات آنها به مردم افزایش یابد.

وی بیان کرد: بیشتر مردم به دلیل اطمینان و ارزان تر بودن نرخ اتوبوس های درون شهری از این وسیله استفاده می کنند اما برخی مواقع ازدحام جمعیت در این اتوبوس ها به حدی است که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کنند.

یک فرهنگی در ساوه گفت: اتوبوس های درون شهری یکی از مهم ترین وسائط حمل و نقل عمومی است که نقش مهمی را در انجام سفرهای روزانه شهروندان دارند.

ˈجواد میرهاشمیˈ افزود: با توجه به فقدان سیستم های پیشرفته حمل و نقل از قبیل مترو، تراموا، قطار سبک شهری در شهر ساوه، اتوبوسرانی وظیفه سنگینی را برعهده دارد.

به گفته وی، ارزان بودن کرایه اتوبوس نسبت به نرخ کرایه تاکسی یکی از مهم ترین دلایل افزایش استفاده شهروندان و اقشار کم درآمد از این وسیله در سفرهای درون شهری است.

وی اضافه کرد: افزایش نرخ کرایه این وسیله حمل و نقل عمومی موجب روی آوردن شهروندان به وسائط نقلیه شخصی مانند موتورسیکلت و یا خودروهای شخصی می شود که این نیز بر مشکلات شهرها می افزاید.

یک بانوی خانه دار ساوه ای نیز گفت: اتوبوس مطمئن ترین و ارزانترین وسیله حمل و نقل درون شهری است و مسوولان نباید اجازه دهند بهای این وسیله این میزان افزایش یابد.

ˈمحبوبه جوادیˈ افزود: شهرداری ساوه می تواند بخش بیشتری از اعتبارات سالانه خود را صرف حمایت از این سازمان کند تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

وی ادامه داد: با افزایش نرخ اتوبوس های درون شهری برخی ممکن است نرخ کرایه تاکسی ها و مسافربرهای شخصی را نیز به دلخواه افزایش دهند که این مهم نظارت ویژه مسوولان را می طلبد.

مسوولان سازمان اتوبوس رانی شهرداری ساوه بالا رفتن هزینه ها را علت افزایش نرخ کرایه ها عنوان کردند.

به گفته این مسوولان، از میزان هزینه جابجایی هر مسافر در شهر ساوه فقط 40 درصد آن از مسافر دریافت و مابقی از سوی شهرداری و یارانه های دولتی پرداخت می شود.

همزمان با افزایش کرایه اتوبوس های درون شهری، نرخ کرایه جابجایی مسافر توسط اتوبوس ها در روستاها و شهر صنعتی کاوه نیز حدود 30 درصد افزایش یافته است.

نرخ کرایه جابجایی هر مسافر توسط اتوبوس های درون شهری ساوه نیز سال گذشته از یک هزار به یک هزار و 500 ریال افزایش یافت.

هم اکنون 88 دستگاه اتوبوس در 18 خط در شهر ساوه و حومه به مردم خدمات ارائه می کنند.ک/4اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر