1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

احداث سیلوی مکانیزه ساوه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

30 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988612378

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت:احداث سیلوی مکانیزه ساوه هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت بهره برداری از آن بسیاری از موانع ذخیره سازی گندم این شهرستان مرتفع خواهد شد.

محمد بهاروندبا اشاره به این که شرایط لازم برای نگهداری گندم تولیدی در سیلوها در افزایش کیفیت آنها موثر است، اظهار کرد: رفع موانع پیش روی حمل و انتقال گندم به مراکز خرید ضروری است.

وی افزود: با کیفیت ترین و مرغوب ترین گندم استان مرکزی در ساوه تولید می شود که نقش بسزایی در رونق اقتصاد دارد.

احداث سیلوی مکانیزه ساوه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر جهاد کشاورزی ساوه نیز گفت: هم اکنون حدود 40 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در این شهرستان است که سالانه حدود 90 هزار تن محصول از آنها بدست می آید.

 

ˈحسن شریفیˈ پیش بینی کرد، امسال 70 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.

 

وی اظهار کرد: هم اکنون برای نگهداری گندم پس از برداشت و خریداری از سوی کشاورزان یک سیلوی روباز به ظرفیت 50 هزار تن، یک سیلوی مکانیزه به ظرفیت 70 هزار تن و انبار مکانیزه به ظرفیت 20 هزار تن در این شهرستان آماده شده است.

 

وی با اشاره به احداث سیلوی 50 هزار تنی مکانیزه گندم این شهرستان بیان کرد: این پروژه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سعی شده بخشی از آن به ظرفیت 20 هزار تن تا زمان خرید گندم در این شهرستان آماده بهره برداری شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی ساوه ادامه داد: برداشت این محصول از پنجم خرداد آغاز می شود و باید زمینه ذخیره گندم مازاد تولیدی در این شهرستان مهیا شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقل ایرنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر