1398/05/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

صادرات و واردات آسان در منطقه ویژه اقتصادی ساوه

26 شهریور 1393 کد خبر : 988613122

معاون امور شهری شهر صنعتی کاوه ساوه گفت: بر اساس توافق بین منطقه ویژه اقتصادی کاوه و گمرک مستقر با اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی، ارائه تمام خدمات در حوزه صادرات و واردات در منطقه ویژه اقتصادی کاوه امکان پذیر شد. 

 

احمد آقازاده بیان کرد: از این پس خدمات مورد نیاز در حوزه صادرات و واردات توسط دفتر مستقر در این منطقه انجام خواهد شد و دیگر نیازی به مراجعه صنعتگران و صاحبان صنایع به مرکز استان نیست.

 

معاون امور شهری شهر صنعتی کاوه گفت: همچنین برای فراهم شدن بستر و امکانات مورد نیاز برای حمایت از صنعت، خدمات و تجارت در ویژه اقتصادی ساوه، سایر رویه های مربوط به امور گمرکی نیز توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در این منطقه صادر و ابلاغ شد.

 

وی انجام رویه ترخیص کالا، ورود موقت کالا، انجام تشریفات مرجوعی کالا و مقصد برای پذیرش ترانزیت خارجی را بخشی از مزایای این اقدام دانست و اظهار کرد: پیش از این، صاحبان صنایع باید برای انجام امور گمرکی به سایر شهرستان ها مراجعه می کردند که این امر افزایش هزینه و رفت و آمد را در پی داشت.

 

آقازاده ادامه داد: راه اندازی 'پنجره واحد تجاری' از برنامه های مهم در منطقه ویژه اقتصادی کاوه است که با آغاز اجرای آن از سال گذشته فعالیت دفتر نمایندگی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در این منطقه شروع شد.

 

وی گفت: با ایجاد این پنجره همه دستگاه های اجرایی مرتبط، نمایندگان خود را در این منطقه مستقر کرده و فرآیند انجام امور گمرکی و تجاری در یک محل و به صورت تجمیع شده انجام می شود.

 

به گفته وی، عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاوه ساوه سال 90 در زمینی به مساحت 400 هکتار با کاربری تجاری، اقتصادی و تولیدی برای حصارکشی، ساختمان اداری، استقرار ساختمان گمرک، نصب دوربین های مدار بسته و خاکبرداری آغاز شد.

 

آقازاده اضافه کرد: فاز نخست این منطقه هم اکنون مورد بهره برداری قرار گرفته و واگذاری زمین های پیش بینی شده به متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه آغاز شده است.

 

وی موقعیت ویژه ترانزیتی، زمینی، ریلی و هوایی، نزدیکی به پایتخت، همجواری با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، وسعت سرزمینی مناسب و پتانسیل های کشاورزی، اجتماعی و فرهنگی قابل توجه را از جمله امتیازات شهرستان ساوه بعنوان منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد.

 

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور است که در فاصله 10 کیلومتری ساوه واقع شده است.

 
تگها: منطقه ویژه اقتصادی ساوه, شهر صنعتی کاوه, خدمات گمرک ساوه, صادرات و واردات ساوه, معاون گمرکی, ساوه, استان مرکزی, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر