1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

منطقه ویژه اقتصادی کاوه با ورود نخستین محموله ترانزیتی عملیاتی شد

6 مهر 1393 کد خبر : 988613207

نارخبر:معاون امور شهری شهر صنعتی کاوه در استان مرکزی گفت: نخستین محموله ترانزیتی وارد منطقه ویژه اقتصادی کاوه در شهرستان ساوه شد.

 

احمد آقازاده افزود: این محموله شامل 11 تن پلی اتیلن متعلق به شرکت سیم باف، ازطریق مرز بازرگان وارد کشور و در انبار منطقه ویژه اقتصادی کاوه تخلیه شد.

 

وی گفت: امسال طبق مجوزهای گرفته شده از گمرک جمهوری اسلامی و هماهنگی منطقه ویژه اقتصادی کاوه با گمرک استان مرکزی و اداره کل استاندارد وتحقیقات صنعتی استان، تمام خدمات در بخش صادرات، واردات و ترانزیت کالا دراین منطقه ویژه انجام می شود. 

 

وی ادامه داد: با انجام این مهم در منطقه ویژه اقتصادی ساوه زمینه ارائه خدمات مورد نیاز در حوزه صادرات و واردات در این منطقه فراهم و دیگر نیازی به مراجعه صنعتگران و صاحبان صنایع به سایر مراکز نیست. 

 

عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاوه سال 90 شروع شد و اکنون به بهره برداری رسیده و واگذاری زمین ها به متقاضیان سرمایه گذاری آغاز شده است. 

 

موقعیت ویژه ترانزیتی، زمینی، ریلی و هوایی، نزدیکی به پایتخت، همجواری با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، وسعت سرزمینی مناسب و ظرفیت های کشاورزی، اجتماعی و فرهنگی قابل توجه، بخشی از امتیازات این منطقه ویژه اقتصادی است.

 

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور و در فاصله 10 کیلومتری ساوه واقع شده است.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر