1397/09/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اشتغال 100زندانی در مجتمع کشت و صنعت ساوه

10 مهر 1393 کد خبر : 988613235

به گزارش نارخبر،معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در بازید از مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه گفت: اشتغال 100زندانی در مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه نشان از فعالیت مناسب در امر بهبود شرایط روانی و بازگشت زندانی به جامعه است.

محمد بهاروندتوجه به معیشت خانواده زندانی رابرای کاهش آسیب های اجتماعی لازم دانست و افزود:برگزاری دوره های حرفه آموزی و اشتغال زندانیان موجب کاهش بار روانی وافزایش امید بازگشت به زندگی سالم  می شود.

وی باتشکر از مسئولینمجتمع کشت و صنعت کوثر اظهار کرد: در این مجتمع بستر اشتغال زندانیان جرایم سبک، محکومان مالی و غیر عمد فراهم شده است.

 

بهاروند ادامه داد:بنیاد تعاون و حرفه آموزی و صنایع زندانیان در ساوه توانسته در امر آموزش و معیشت خانواده زندانیان  گام های مناسبی را بردارد.

 

وی اظهارکرد: ایجاد اشتغال برای زندانیان نقش موثری در به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی دارد و برگزاری دوره های حرفه آموزی می تواند در کاهش بار فشار روانی زندانیان نقش مهمی ایفا کند.

 

معاون استاندار مرکزی افزود: ‏همچنین اشتغال و حرفه آموزی به زندانیان نقش بسیار مهمی در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد.‏

 

وی اظهارکرد: با توجه به فعالیت مطلوب این مجتمع در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش سطح تولیدات بخش کشاورزی این مجتمع مورد حمایت و پشتیبانی فرمانداری ویژه ساوه قرار خواهد گرفت. 

 

سرپرست مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه نیز گفت: این مجتمع هم اکنون در بخش های زراعت، دامپروری، زنبورداری و پرورش ماهی فعال است که تولید پسته در سطح 240 هکتار از این مجتمع انجام می شود.

 

عباس اصغری مقدم افزود: این مجتمع یکی از واحدهای بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان کشور و یکی از بازوهای اقتصادی این سازمان در جهت اشتغال و حرفه آموزی برای زندانیان است. 

 

وی بیان کرد: مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه دارای 420 هکتار اراضی کشاورزی است که 240 هکتار آن به باغ پسته اختصاص دارد و بقیه آن به طور متناوب زیر کشت گندم، جو، کلزا، ذرت و صیفی جات قرار می گیرد. 

 

اصغری مقدم با بیان اینکه ارقام پسته این مجتمع فندقی، احمدآقایی، اکبری و کله قوچی است، اظهار کرد: زندانیانی که به تشخیص قاضی می توانند دوران محکومیت را خارج از زندان سپری کنند با اشتغال در این مجتمع علاوه بر گذراندن این دوران،شرایط کسب درآمد برای تامین هزینه خانواده را پیدا می کنند. 

 

وی گفت: اشتغال و حرفه آموزی نقش مهمی در اصلاح و تربیت مددجویان دارد که با تقویت اصولی این بخش، آمار بازگشت مددجویان به زندان، کاهش می یابد. 

 

مجتمع کشت و صنعت کوثر در حدود 40 کیلومتری جاده ساوه - همدان در دشت لویین ساوه واقع شده است.
تگها: مجتمع کشت و صنعت کوثر, زندانی ساوه, اشتغال زندانی, ساوه نیوز, ساوه, اخبار ساوه, فرماندار ساوه, محمد بهاروند

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر