1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

رسیدگی به مشکلات ترافیک ساوه در شورای فرهنگ عمومی

12 مهر 1393 کد خبر : 988613249

 رئیس شورای اسلامی شهر ساوه گفت: فرهنگ آپارتمان‌نشینی فرهنگی نیست که فقط مجموعه مدیریت شهری آن را تعریف کند.

 

سیدمرتضی ابطحی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری فراتر از قانون عمل نمی‌کند و براساس دستورالعمل و ضوابط ساخت‌وساز نسبت به صدور پروانه ساخت برای آپارتمان‌ها اقدام می‌کند.

 

وی با بیان اینکه شورای شهر جزئی از بدنه شورای فرهنگ عمومی است، اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری از مصوباتی که در خصوص تقویت فرهنگ آپارتمان‌نشینی و نیز نحوه ساخت و سازها و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز از سوی شورای فرهنگ عمومی مطرح شود حمایت خواهد کرد.

 

وی با اشاره به نصب سرعت‌گیرها در سطح شهر نیز گفت: نصب سرعت‌گیرها در شهر بدون مجوز شورای ترافیک نبوده و نخواهد بود.

 

ابطحی خاطرنشان کرد: در خصوص نوع سرعت‌گیرها نیز معتقدیم باید نظرات کارشناسان و صاحبنظران لحاظ شود.

 

برخورد قانونی کمیسیون بازرسی و نظارت شورا بر موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساوه نیز گفت: یکی از مصوبات شورای اسلامی شهر در دوره چهارم نگاه علمی به مقوله شهرنشینی است.

 

هاشم زال افزود: در همین راستا شورای شهر مصوب کرد که هزینه پایان‌نامه‌های دانشجویانی را که با عنوان فرهنگ شهرنشینی در موضوعات آپارتمان‌نشینی، پسماندها، آب‌های سطحی، عمرانی و ... ارائه دهند و پایان نامه‌های آنان به تأیید هیئت علمی و کارشناسان شهرداری برسد تأمین کند.

 

وی با اشاره به فرهنگ‌های متفاوت موجود در شهر ساوه گفت: امضای تفاهم‌نامه‌ای توسط شورای شهر و آموزش پرورش به منظور حضور کارشناسان مدیریت شهری در مدارس در راستای ترویج فرهنگ شهروندی و موضوعات آپارتمان‌نشینی از دیگر مصوبات حوزه فرهنگی شورای شهر بوده است.

 

زال خاطرنشان کرد: شورای چهارم برای اولین بار با ایجاد کمیسیون بازرسی و نظارت موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز را در اولویت قرار داده و با متخلفین برخورد قانونی می‌کند.

بافت فرسوده شهری و عدم گنجایش خیابان‌های شهر از عوامل افزایش ترافیک

 

رئیس پلیس راهور ساوه نیز گفت: بافت فرسوده شهری از عوامل مهم در افزایش ترافیک به ویژه در مرکز شهر است.

 

سرگرد علیرضا گل‌بداغی افزود: خیابان‌های شهر ساوه ظرفیت و گنجایش پذیرش خودروهای موجود در سطح شهر را ندارد چرا که این معابر برای سالیان گذشته پیش‌بینی شده و با افزایش تعداد خودروها در سال‌های اخیر حجم ترافیک چشمگیری را در سطح شهر شاهد هستیم.

 

وی خواستار احداث پارکینگ‌های طبقاتی و ساماندهی بافت‌های فرسوده در سطح شهر شد و افزود: احداث پارکینگ در مرکز شهر بار ترافیکی این محدوده را تا میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

 

وی همچنین با اشاره به احداث سرعت‌گیرها در سطح شهر اظهار کرد: هرجا سرعت‌گیری نصب شده منجر به کندی ترافیک و تعلل در تردد خودروها شده است.

 

سرگرد گل‌بداغی افزود: نصب سرعت‌گیرها به منظور جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث مرگبار شهری است و افزایش تعداد سرعت‌گیرها به دلیل عدم فرهنگ‌سازی مناسب است.

 

وی اضافه کرد: هدف نیروی انتظامی از اعمال قانون تأمین سلامت مردم است و شهروندان با رعایت قوانین و مقررات می‌توانند سهم خود را در تأمین امنیت ایفا و الگوی مناسبی برای فرزندان خود در آینده باشند.

 

برگزاری برنامه‌های توجیهی با اطلاع‌رسانی دقیق و مناسب، صدور مجوزهای ساخت با رعایت حریم حقوقی همسایه ها، مکلف کردن متولیان امر در مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی به بیان فرهنگ آپارتمان‌نشینی، ارائه منشور آپارتمان‌نشینی به واحدهای آپارتمانی، بررسی نحوه اجرای سرعت‌گیرها در سطح شهر و نظارت بر نحوه اجرای کنسرت‌های موسیقی با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع ایسنا
تگها: شورای شهر ساوه, سرعت گیرها, فرهنگ ساوه, ت ترافیک ساوه, شورای فرهنگ عمومی, ساوه, اخبار ساوه, مرتضی ابطحی, هاشم زال

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر