1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

منطقه ویژه اقتصادی جوابگوی صادرات و واردات منطقه است

19 مهر 1393 کد خبر : 988613280

نارخبر:رییس گمرک ساوه گفت: زمینه ترخیص کالا و واردات، کارنه تیر، ترانزیت، ورود موقت و مرجوعی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه این شهرستان فراهم شد.

 

حسین شریفی افزود: منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه به عنوان بندرخشک است و محموله های باری پلمب شده که از مرز وارد کشور وارد می شود به مقصد گمرک ساوه بارگیری و در آن تخلیه و عملیات ترخیص انجام می شود. 

 

شریفی ادامه داد: با ارائه این خدمات گمرکی در بندر خشک شهرستان ساوه دیگر نیازی به مراجعه تولیدکنندگان به سایر گمرکات کشور نیست.

 

شریفی گفت: پیش از این، صاحبان صنایع باید برای انجام امور گمرکی به سایر گمرک های کشور مراجعه می کردند که این مساله موجب اتلاف وقت و هزینه های زیاد بود. 

 

وی گفت: توسعه گمرک شهرستان ویژه ساوه به رغم برخورداری این منطقه از قطب صنعتی و کشاورزی مغفول مانده بود که به منظور توسعه، برنامه هایی برای تحول آن بویژه در بخش واردات پیش بینی شده است. 

 

مدیر گمرک ساوه افزود: استاندار استان مرکزی از معاون اول رییس جمهوری درخواست کرده است با هدف کاهش بخشی از بار وارداتی گمرکات تهران و تخلیه محموله ها، این کار به منطقه ویژه اقتصادی ساوه واگذار شود. 

 

شریفی بیان کرد: ترخیص خودرو یکی از این محموله های گمرکی است که در استان مرکزی برای اولین بار در ساوه درحال پیگیری است و این درخواست در راستای کاهش بار ترافیکی و آلودگی پایتخت و نیز تسهیل در تخلیه کالاها و از طرفی رونق و پویایی منطقه ویژه اقتصادی این منطقه انجام می شود. 

 

وی نزدیکی به پایتخت، نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی کشور، زمین هموار و وجود زیرساخت ها در شهر صنعتی کاوه برای سرمایه گذاری را از ویژگی های منحصر به فرد این منطقه عنوان کرد.

 

شریفی گفت: اتصال منطقه ویژه اقتصادی ساوه به راه آهن، قرار گرفتن در مرکز و شاهراه عبوری کشور قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاران ایجاد کرده و رشد و شکوفایی هر چه بیشتر ظرفیت های اقتصادی، صنعتی و تجاری این منطقه را به دنبال دارد. 

 

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور است که در فاصله 10 کیلومتری ساوه واقع شده است.

 

عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی آن سال 90 در زمینی به مساحت 400 هکتار آغاز شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ازایرنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر