1398/08/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مداحان باید به فلسفه قیام امام حسین (ع) توجه کنند

9 آبان 1393 کد خبر : 988613401

امام جمعه ساوه گفت: مکتب عاشورایی سراسر درس انسانیت و حق طلبی است و عزاداری های حسینی باید با معرفت همراه باشد.

 

 حجت الاسلام سید حسین تقوی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساوه افزود: مداحان در آیین های سوگ و عزای حسینی باید به مفاهیم مطرح شده توجه ویژه کنند و کسی اجازه ندارد مجلس اهل بیت(ع) را با سخنان بیهوده خراب کند. 

 

وی بیان کرد: هرگونه گفتار بیهوده یا استفاده از آلات موسیقی در عزاداری ها موجب خدشه دار شدن فرهنگ شیعه و اعتقادات پاک مردم است و باید در هیات های مذهبی جلوی این رفتارهای بی منطق و احساسی گرفته شود.

 

امام جمعه ساوه، قمه زنی در عزاداری ها را از جمله اقدام های نادرست دانست و گفت: انجام آن نیز محبت بدون معرفت به امام حسین(ع) است چون دشمنان با سواستفاده از این اقدام مسلمانان را بی رحم و خشن معرفی می کنند.

 

وی ادامه داد: حادثه عظیم عاشورا در گذر از پیچ های تاریخ می تواند برای ما بهترین عبرت باشد وعاشورا و محرم پاسداشت معرفت و شناخت است چرا که مختص به زمان وعصر خاصی نبوده و پیام حق خواهی آن همواره تازه و به روز است.

 

وی افزود: باید امام حسین (ع) را آن گونه معرفی کرد که یک غیرمسلمان هم ایشان را الگو بداند وشایسته است روش های ما در محرم عمقی و معرفتی باشد.

 

وی همچنین اسید پاشی در اصفهان را کاری خائنانه و بر اساس تفکر داعشی دانست و گفت: عاملان این اقدام قصد دارند که با این اقدامات ضد انسانی مردم را به نظام بدبین کرده و احساس ناامنی ایجاد کنند.

 

در ادامه نماز جمعه این هفته ساوه نمازگزاران در حمایت از عامران به معروف وناهیان از منکر از مصلی نماز جمعه تا میدان فلسطین این شهر راهپیمایی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقل  ایرنا

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر