1398/12/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

کارآمدترین ابزار در جنگ نرم پدافند غیر عامل است

28 آبان 1393 کد خبر : 988613496

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مرکزی هدف شبکه‌های ماهواره‌ای را ایجاد دهکده جهانی عاری از معنویت دانست و بیان کرد: هم‌اکنون بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در دست کشورهای انگلیس، آمریکا و اسرائیل است.

  

نورخدا قاسمی در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه افزود: امروز فضای الکترونیکی و مجازی یک تکنولوژی مدرن در دنیا به شمار می‌رود اما، تهدیداتی هم بر سر راه آن وجود دارد که با مدیریت و شناسایی تهدیدات می‌توان با آن مقابله کرد.

وی فزود: هم اکنون بیگانگان با طراحی نقشه های مختلف در فضای مجازی به دنبال اهداف شوم خود در میان جوانان ایرانی هستند و شناخت این تهدیدها و آمادگی برای مهار و خنثی سازی آن امری ضروری است.

 

وی، هدف شبکه های ماهواره ای را ایجاد دهکده جهانی عاری از معنویت دانست و بیان کرد: هم اکنون بزرگترین شرکت های نرم افزاری در دست کشورهای انگلیس، آمریکا و اسرائیل است.

 

قاسمی گفت: بیگانگان با در اختیار گذاشتن آسان و کم هزینه فضاهای غیر مجاز اینترنتی به دنبال فروپاشی کانون خانواده هستند این در حالی است که کشور به لحاظ دارو، قطعات هواپیمایی و حمل و نقل در تحریم از سوی آنان به سر می برد.

 

وی افزود: دشمنان در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی و تفکر شکست ناپذیر ولایتمداری ناکام مانده اند و از این رو جنگ سایبری که یکی از پیچیده ترین اقدام ها است طراحی کرده اند.

 

قاسمی اظهار کرد: بالا بردن ایمنی و تقویت خود حفاظتی، تنها راه مصون سازی در برابر تهدیدات سایبری است.

 

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در ادامه نشست شورای اداری ساوه گفت: این شهرستان مقام نخست استان مرکزی در طرح سرشماری کشاورزی را کسب کرد.

 

محمد بهاروند با اشاره به پایان یافتن این طرح افزود: ساوه توانست در زمان مقرر تمامی اطلاعات مربوط به طرح سرشماری کشاورزی را جمع آوری و ثبت کند.

 

وی اظهار کرد: هم اکنون زمینه ارائه خدمات در حوزه صادرات و واردات در منطقه ویژه اقتصادی کاوه فراهم شده است و خدمات مورد نیاز در دفتر مستقر در این منطقه انجام خواهد شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر