1397/11/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

یادواره شهدای عملیات کربلای 5 در ساوه برگزار شد/ شکست داعش با مقاومت قبایل سنی

4 بهمن 1393 کد خبر : 988613557

به گزارش  نارخبر، سردار محمد میرجانی از جانبازان دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مناطق باقی مانده از عراق در دست داعش به تدبیر نظام جمهوری اسلامی ایران با بسیج و مقاومت قبایل سنی همان شهرها آزاد خواهد شد.

وی با بیان خاطراتی از رزمندگان شهرستان ساوه در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: عامل اصلی پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس عامل معنویت بود و ما هیچ گاه در طول جنگ از لحاظ تسلیحات و نیرو به عراق نرسیدیم ولی معنویت دلیرمردان ایران اسلامی موجب پیشروی به خاک دشمن شد. 

این فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با اشاره به نقش بسیجیان ساوه در یادواره شهدای عملیات کربلای 5، بیان کرد: بسیجیان این شهرستان نیز در قالب گردان حضرت ولیعصر(عج) در دوران دفاع مقدس دین خود را به انقلاب و نظام ادا کردند.

وی با اشاره به وحشی گری های داعش در منطقه ، یادآوری کرد: کشوری که در خاک خود با دشمن بجنگد خسارات زیادی می پذیرد به همین دلیل راهبرد ایران ، دفاع در خارج از مرزهای خود است و سوریه، عراق، لبنان و فلسطین مرزهای استراتژیک ایران و محور مقاومت هستند.

میرجانی ادامه داد: دشمنان برای فشار به ایران از طریق زر و زور و تزویر توانستند عده ای از قبایل و نظامیان عراق و سوریه را با خود همسو کنند تا دولت های وابسته به غرب را جایگزین کنند ولی وقتی مقاومت مردمی و حمایت های ایران و روسیه را دیدند متوجه شکست نقشه شوم خود شدند و برای حفظ ظاهر و کنترل گروه های تروریستی ، ائتلاف ضد داعش را تشکیل دادند. 

وی با اشاره به اوضاع کنونی منطقه گفت: با مقاومت و اتحاد مردم حدود 80 درصد از مناطق اشغالی ، آزاد شد و 20 درصد از مناطق باقی مانده به تدبیر نظام جمهوری اسلامی ایران با بسیج  و مقاومت قبایل سنی همان شهرها آزاد خواهد شد.

میرجانی عملیات کربلای 5 را  از مهمترین عملیات های جنگ تحمیلی دانست و افزود: قبل از این عملیات ، در عملیات والفجر8 وقتی رزمندگان اسلام توانستند شهر صنعتی و صادراتی فاو را تصاحب کنند کویت به دلیل حمایت همه جانبه ای که از صدام کرده بود خطر ایران را در همسایگی خود احساس کرد و مستکبرین متوجه شدند که ایران،  توان پیروزی در جنگ را دارد پس به فکر آتش بس و توافق با ایران بدون قبول مقصر بودن عراق افتادند که امام (ره) قبول نکردند و سفر مک فارلین آمریکایی، افتضاح سیاسی شد.

آمریکا برای جبران این افتضاح و ناراحتی اعراب برای فشار به ایران از تمامی تجهیزات و نفرات جاسوسی برای شکست عملیات بعدی از جمله عملیات کربلای 4 استفاده کرد ولی به دستور امام خمینی (ره)

رزمندگان اسلام در فاصله کوتاهی عملیات کربلای 5 را در وسعت زمینی بیشتر آغاز کردند و توانستند در نزدیکی بصره موضع بگیرند که صدام ترسان از سقوط شهرهای عراق، دستور حمله شیمیایی داد.

 

این فرمانده سپاه اظهار کرد: بعد از این عملیات ، صدام و حامیان غربی و عربی در قطعنامه 598 ، تقصیر صدام را در شروع جنگ و دیگر جنایات قبول کردند.

این یادواره در حسینیه قاسم بن الحسن معروف به تکیه غلام برگزار شد.
تگها: ایران, شکست داعش با مقاومت قبایل سنی, مقاومت اسلامی, رزمندگان ساوه, یادواره شهدای عملیات کربلای 5 در ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر