1398/01/05
salamup.ir
nashrkhabar.ir

بخشش محکوم به اعدام در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) در زندان ساوه

13 اسفند 1393 کد خبر : 988613789

 در گفتگو با خبرنگار نارخبر، علی سعیدی کارشناس علوم قرآنی و یکی از فعالان امور خیر گفت: با توسل اولیای دم به قرآن مجید و گذشت قهرمانانه ، این محکوم به اعدام بخشیده شد.

وی اظهار کرد: طاهره دلیری مادر مرحوم  و آمنه دلیری همسر مرحوم و فرزندانش به خاطر حضرت فاطمه زهرا (س) وی را بخشیدند .

سعیدی با اشاره به آیات قرآنی افزود: بخشش و تحمّل دیگران، از والاترین ارزش های اخلاقی و انسانی و نیز نشانة تعالی روح و عظمت شخصیت آدمی است. 

وی ادامه داد: حکم اوّلی در قتل عمد، قصاص است و اولیای مقتول، حقّ قصاص قاتل را دارند، ولی در کنار آن، قرآن کریم راه عفو و گذشت را با گرفتن خونبها یا بدون آن باز گذاشته و با تعبیراتی عاطفی، اولیای مقتول را به عفو تشویق می‌کند مانند: "فمن عفی له من أخیه شی‌ء فاتّباع بالمعروف و أداء إلیه بإحسان ذلک تخفیف من ربّکم و رحمة"

سعیدی از اصحاب رسانه خواست گذشت خانواده جباربیگی بخصوص مادر این خانواده و حاج نجف دلیری و کربلایی کریم دلیری را به خوبی انعکاس دهند تا الگوی مناسبی برای گذشت و مهربانی اولیای دم باشد.

 

گفتنی است این اتفاق پس از حضور خانواده اولیای دم و مسئولان اجرایی و قضائی در زندان و در زمان اجرای حکم قصاص رخ داد که در پیگیری و رایزنی‌های به عمل آمده این زندانی اهل زرندیه که به جرم قتل عمد مدت 10 سال در زندان به سر می‌برد و در آستانه اجرای حکم قصاص قرار داشت با رضایت بدون قید و شرط اولیای دم از مرگ نجات یافته و به زندگی بازگشت.

 

براساس گزارش  اداره کل زندان‌های استان مرکزی با تلاش مسئولان و مددکاران زندان‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 14 نفر در زمان اجرای حکم قصاص با رضایت اولیا دم از مرگ نجات یافته و به زندگی بازگشته‌اند.

علی سعیدی ساوه

 انتهای پیام/
تگها: گذشت اولیای دم, علی سعیدی, بخشش قاتل, بخشش در زندان, خانواده دلیری, ساوه, مرحوم جبار بیگی, بخشش در قرآن, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر