1399/04/23
salamup.ir
nashrkhabar.ir

برای اولین بار برای امام حسین(ع)گریه کردم/ بعضی مواقع انتخاب انسان از جای دیگر مدیریت می شود

11 فروردین 1394 کد خبر : 988613945

در مصاحبه با خبرنگار نارخبر، حجت الاسلام حسن فدایی روحانی راهیان نور گفت: در یکی از اردوهای راهیان نور، دانش آموزی به من گفت تا حالا برای امام حسین (ع) گریه نکرده بودم ولی در شلمچه نمی دانم چی شد گریه کردم و معلوم بود از این اتفاق خیلی خوشحال بود.

فدایی درباره دلیل مشارکت 4 ساله در این اردوها اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یکی از دوران های حساس و تاریخی ایران است و بنده با 26 سال سن توفیق حضور در آن دوران را نداشتم ولی با توجه به تاکیدات حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله ) در این مناطق حاضر شدم و معنویت بالای مناطق موجب مشارکت بیشتر شد.

 

وی با اشاره به مزین شده امسال به ایام وفات بانوی دو عالم افزود: قطعا فضای معنوی مناطق با توجه به این ایام که مزین به نام فاطمه زهرا (س)شده معنویت زاست ،حالا اگر جایی هم خودش معنویت داشته باشد و نام بی بی هم برده شود می شود نور علی نور.

 

این روحانی اردوی راهیان نور در مورد تاثیرگذارترین مناطق گفت: همه مناطق زیبایی خود را دارند و تاثیر خود را می گذارد ولی اگر بخواهم از بین این مناطق، منطقه هایی را نام ببرم قطعا از کنار شلمچه ، هویزه، طلاییه و معراج شهدا به راحتی نمی توانم بگذرم اما چرایی انتخابم را خودم نمی دانم زیرا بعضی مواقع خودت هم نمی دانی، بعضی مواقع انتخاب های انسان از جای دیگر مدیریت می شود که چرایی انتخاب برایش مبهم می باشد .

 

فدایی بهترین خاطره خود را بیان کرد: در مسیر برگشت یکی از اردوهای راهیان نور در شهر بروجرد، دانش آموزی به من گفت" حاج آقا من تا حالا برای امام حسین (ع)گریه نکرده بودم اما نمی دونم چی شد که در شلمچه و هنگام رزمایش شب در پادگان شهید مسعودیان اهواز گریه کردم" و معلوم بود از این اتفاق خیلی خوشحال بود.

البته این جور اتفاقات باعث می شود که محکم تر ار همیشه تو این مسیر قدم بردارم.

وی با بیان خاطره ای از شهدا در مورد پیام شهدا گفت: پیام ها و درس ها یکی دوتا نیست . اما اگر بخواهم به چیزی اشاره کنم می گویم که قدم گذاشتن در راه خدا همراه با رنج و سختی خواهد بود و آنها عند ربهم یرزقون هستند و هیچ موقع این خاطره یادم نمی رود که بعد از فتح خرمشهر زیر بغل های حاج همت را گرفته بودند تا عقب برگردانند زیرا حاج همت از شدت خستگی و بی خوابی دیگر توان راه رفتن نداشت.

از وی خواستیم اولین چیزی که بعد از شنیدن هر کلمه به ذهن خطور می کند را با یک جمله کوتاه یا یک کلمه بیان کند:

شلمچه= حضرت زهرا (سلام الله علیها)- خون= بهترین رنگ- شهادت= آرزو- ایثار=شهدا- مادر= نماد مهربانی.- کربلا= امام حسین (علیه  السلام)- گذشت= امام حسین (علیه  السلام)- رفیق= امام زمان (عج) - دوکوهه= شهید همت- شهید همت= اخلاص- شهید زین الدین= تواضع- شهید باکری= گمنام- شهید چمران= بی نظیر- طلاییه= شهیدبرونسی- مشک= شرمندگی - برادر=حضرت ابوالفضل العباس- حضرت زهرا(س)= فدایی ولایت-313= کاش ما بین 313 یار آقا باشیم.
تگها: حجت الاسلام حسن فدایی, روحانی راهیان نور, مناطق جنگی, اشک در شلمچه, بهترین خاطره, دوران جنگ, معنویت جنگ, اخبار ساوه, ساوه, اردوهای راهیان نور, طلاییه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر